Karboksiterapi İle Zayıflama Nedir

Karboksiterapi İle Zayıflama Nedir

 

Kadınların zayıflamak, fazla kilolarından kurtulmak, daha fit ve daha çekici görünmek için denediği bir çok zayıflama metodu var. Hızla artan taleple birlikte, zayıflama sektörü de, birçok zayıflama yöntemi ile gelişerek, hizmet vermeye devam ediyor. Özellikle bayanların bölgesel zayıflama ihtiyaçları, bu konuda bir çok yöntemin gelişmesini de beraberinde getirmeye devam ediyor.

121q550

Zayıflama merkezlerinin uyguladığı etkin yöntemlerden bir tanesi de, karboksiterapi ile zayıflama yöntemi. Karboksiterapi ile zayıflama, zayıflamanın yanında, selülit tedavilerinin de vazgeçilmez yöntemlerinden bir tanesi. Kaboksiterapi ile zayıflamada, fazlalık bulunan bölgeye, bir enjektör yardımıyla, deri altına karbondioksit gazı enjekte ediliyor. Aslında karbondioksit gazının kullanımı çok da yeni değil. Yapılan bazı ameliyatlarda ve daha başka tedavilerde, tıp alanında uzun yıllardır karbondioksit gazı kullanılmakta. Karbondioksit bilinenin aksine zararlı ve zehirli bir gaz özelliği taşımıyor. Derinin altına verilen karbondioksit gazı, uygulandığı bölgede metabolizma hızını artırarak, yağ yakımını hızlandırıyor. Çok basit olarak uygulanan bu tedavi sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı, acı ve fiziksel rahatsızlık olmadığından, avantajlı bir yöntem oluyor. Uygulandığı bölgelerde oluşmuş olan sarkmaları da tedavi ediyor. Yaklaşık 4-5 seans sonrası, farkedilir derecede bir incelme ve sıkılaşma söz konusu olacaktır. Karboksiterapi yönteminin ile zayıflama,kanser hastalarına, kalp hastalarına, şeker hastalarına ve emziren annelere uygulanması sakıncalıdır.

 

Tedavi sonrası, kazanılan kilonun korunması, sağlıklı bir beslenme programı ve sporla desteklenmesi önemli bir ayrıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.