Karnitin / L-Carnitine Nedir

Karnitin / L-Carnitine

 

              Spor, yağ yakımını hızlandıran ve her zaman fit kalmamızı sağlayan en sağlıklı eylemlerden biridir. Birçoğumuz kilo vermek için spor yapar aynı zamanda bunu diyet ile destekleriz. Vücudumuz belli bir yere kadar yağları yakar. Çok fazla kilolu insanların kilo vermesi daha az kilolu insanların kilo vermesinden daha kolaydır. İdeal kiloya yaklaşıldıkça kilo vermek için daha fazla enerji sarf etmek gerekir. Bu aşamada yağ yakımını desteklemek için karnitin içerek ürünler kullanmak mantıklıdır.

 

Karnitinin içeriğinde Lisin ve Metionin proteinleri vardır. Bu proteinler insan vücudunda yağ yakımını hızlandıran proteinlerdir. Fakat vücudumuz bunları yeteri miktarda üretemez. Kaliteli markaların ürünlerini kullanarak yağ yakımını bu şekilde hızlandırabilirsiniz. Özellikle kardiyo gibi enerjinin yüksek olduğu spor dallarında kullanılması yağ yakımını daha fazla destekler. Yağ yakımını hızlandırmasının nedeni ise kalp atışını hızlandırmasıdır.

 

Spordan 15-20 dk. önce bir ölçek kullanmanız spordan harika sonuç almanızı sağlayacaktır.

Fakat spor yapmayacak olan kişilerin kullanması hiçbir etki etmez aksine zarar verir. Metabolizma ani bir şekilde hızlanır fakat enerjisini harcayacak bir yer bulamaz bu enerji organlarımıza dahi zarar verebilir. O nedenle bu tarz ürünleri sadece aktif spor yapacağımız zaman kullanmamız bizim için en iyisi olacaktır.

 

Güvenilir firmaların bu tarz ürünlerini günlük önerilen miktarda kullanmanız yağ yakımını güçlendirerek yaptığınız spordan verim almanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.