Kıl Dökücü Sprey

Kıl Dökücü Sprey

Bir çok bay ve bayanlar vücutlarında istemedikleri kıllardan kurtulmak için farklı metotlar denemektedir. Bunlardan biri ise piyasada tüy dökücü spreylerdir. Bir çok marka altında ve bir çok eczanede rahatlıkla bulabileceğimiz ürünlerdir.

Kıl dökücü spreyler kalıcı kurtulma için tercih edilen ürün değildir. Jilet ile alınan tüyler daha çok gür çıktığı için ve kısa zaman içerisinde yeniden çoğaldığı için, insanlar kıl dökücü spreylere yönelmektedir. Kıl dökücü spreyler bir daha çıkmaması için değil, jilet ile alınacak bölgelerin sprey ile dökülmesini saplar ve daha az tahriş olmasına yada olmamasına neden olur ve çıkma zamanını birazda uzatabilir. Zorunlu olmadıkça bu tarz kimyasal ürünlerin kullanılması hiç bir zaman tercih edilmezler. Cilde tahriş oranını da artırabilir ve çok ciddi sorunların ortaya çıkmasına da neden olur. Uzmanlar tarafından da zorunlu olmadıkça kullanılması da önerilmemektedir. Kullanılacaksa bile en çok isim yapmış marka ürünlerini kullanmayı tercih etmeliyiz.

Spreyler sadece geçici bir çözüm oluştururlar. Mutlaka yeniden kullanılan bölgede kıllanmalar başlayacaktır. Tamamen kurtulmak için farklı yöntemlere yönelmek gerekmektedir. Lazer epilasyon gibi kalıcı çözümler sunan yerleri tercih etmeliyiz. Buraları da tercih ederken muhakkak ki sağlık kuruluşlarına bağlı olan yerler olmalıdır. Çünkü lazer işlemi de istenmeyen kötü ve ciddi sorunların başlamasına sebebiyet vermektedir. Kıl dökücü sprey ile rahatsız olduğumuz duruma sadece geçici bir çözüm üretmiş oluruz. Aşırı olarak kullanımı da önerilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.