Kilo Aldırmayan Sağlıklı Abur Cubur Nelerdir

Kilo Aldırmayan Sağlıklı Abur Cubur Nelerdir

 

Yaz aylarına girerken uyguladığımız diyet listeleri belimiz büker. Yağsız etler, haşlanmış sebzeler, günde maksimum 1-2 dilim kara ekmek vb. tükettiğimiz besinler bir kenara, TV seyrederken atıştırdığımız abur cuburlardan da yoksun kalma hissi, neredeyse diyeti sonlandırmamıza sebebiyet verebilir.

 

Oysaki bunların tümü doğru bilinen yanlışlardır. Peki ala metabolizmamızı hızlandıracak ve yiyerek bize kilo aldırmayacak değişik alternatifler vardır. Hem yiyerek keyif alıp, hem de kilo aldırmayacak, kalori oranı çok düşük ve metabolizmayı hızlandıran bir kaç yemek tüyosu verelim sizlere…

 

1- Yaz akşamlarında bol bol, buzlu mis gibi naneli cacık içebilirsiniz. Ya da yaz meyveleri, yulaf ve cevizi yoğurtla karıştırarak enfes bir yiyecek elde edip tüketebilirsiniz (ceviz adedi 2- yada 3 olmalıdır.)

2- Bazı markaların çıkartmış olduğu diyet dondurma, çikolata ve mısır-pirinç patlağı ürünlerini kullanabilirsiniz.

3-Yağsız mısır patlatıp, ya da kuru yemişciden tuzsuz kabak çekirdeği alıp tüketebilrisiniz.

4-1 çay bardağı leblebi, 1 çay bardağı ceviz ile yarımşar çay bardağı kuru üzüm,fındık ve bademi karıştırıp atıştırabilirsiniz.

5-Sütlü neskafe her zaman tok tutar ve içimi çok keyiflidir.

6-peynir, domates, salatalık,haşlanmış yumurta ve maydanozla kendinize soğuk sandviç yapabilirsiniz.(Kepek yada çavdar ekmeği ile.)

7-Azıcık yağda menemen yapıp yiyebilirsiniz.(fındık büyüklüğünde tereyağ

8-Yeryüzünde 0 kalori olan tek besin mantardır. Nimetlerinden yararlanabilirsiniz. İsterseniz ızgara da,isterseniz de haşlayarak ve içine biraz kalamata zeytini ekleyerek salata olarak tüketebilirsiniz

9- Salatalıkları kabuğu ile minik ince şeritler olarak kesin Havuçları aynı şekilde kesin ve bu çubuk çubuk kestiğiniz salatalık ve havuçları bir çay bardağına dikine koyup, üstüne az tuz ve bol limon sıkıp kıtır kıtır afiyetle yiyebilirsiniz.

 

İşte size tüyolarımız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.