Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifi

Kuru Cilt tip en sık rastladığımız cilt tiplerinden biridir. Kuru ciltler diğer ciltlere göre daha fazla bakım istemektedir. Kuru oldukları gibi bir o kadarda hassastırlar. Genelde çoğu kişi cildiniz nasıl olduğunu bilir ama bunu bilmiyorsanız cilt tipi nasıl olur bununla ilgili makalelerden faydalanabilirsiniz. Cildinizin tipini öğrenmeden buradaki makalede belirttiğimiz maskeyi uyguladığınızda daha fazla yağlandırır ve sivilcelere neden olabilir bu yüzden Cilt Tipiniz önemlidir !!!!

Bir çoğumuzun doğallıktan yana olduğunu düşünüyorum. Neticede bitkisel olmayan ürünler kullandığımızda içerisindeki kimyasal maddelerin cildimize zarar vereceğini biliyoruz bu yüzden doğal nemlendiricileri tercih etmemiz bizim yararımıza olacaktır. Peki bu makalenin bizlere ne gibi bir faydası olacaktır. Cildiniz üzerindeki siyah noktalardan tutun kabuk kabuk görünmesine kadar olan problemlerin bir çoğunda etkili olacaktır. Peeling Maskesi yaparken özellikle kullanacağımız malzemeleri çok iyi seçmemiz gerekmektedir. Neticede cildinize uygun olmayan bir ürünün cildinizin çizilmesinde yada kötü durmasına neden olabilir bu yüzden bu konuda hassas davranmanız gereklidir. Şimdi gelelim Peeling Tarifin’in hazırlanışına.

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifi – 1

  • 1 çay kaşığı kil
  • 1 çay kaşığı mısır unu
  • 1 çay kaşığı nemlendirici
  • Biraz su

Malzemeleri yoğurt kıvamında olacak şekilde karıştırıp su ile kıvama getirin. Yüzünüze sürdükten sonra yaklaşık 5 dakika gibi bir süre bekleyin ve ovarak çıkartın. Haftada 1 kez bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifi – 2

  • 1 yemek kaşığı kahve telvesi
  • Yarım yemek kaşığı zeytin yağı

Önceklike yukarırada belirttiğimiz malzemeleri bir kap içine koyun ve karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze parmak uçlarınızla masaj yapar gibi iyice yayarak sürün. Bu şekilde 1-2 dakika masaj yapmaya devam edebilirsiniz yüzünüze yedirmeniz gerekecek. 10 dakika bekledikten sonra bol soğuk su ile durulayın. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifi – 3

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ya da yulaf unu
2 yemek kaşığı süt
1 tatlı kaşığı bal

Tüm malzemeleri yoğurt kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Dairesel ve nazik hareketler ile cildinize masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir. Sonrasında ise 10 dakika maskeyi yüzünüzde beklettikten ve yavaş yavaş ılık su ile durulayın. Yulaf ezmesinde lif oranının  yüksek olduğundan hassas ve tahriş olmuş kuru ciltlerde bile güvenle kullanılabilen bir besindir. Yulaf özleri cildi yatıştırmaya, kaşıntı ve kızarıklık oluşumunu giderme yede yardımcı olduğu bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.