Muhteşem Yüzyıl Kösem IV. Murad Bağdat Fatih’i Oyuncuları ve Dizi Hakkında

Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Murad Bağdat Fatih’i bu akşam sonunda bekleyenleri ile akşam saat 20:00 da buluşuyor…

Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Murat Oyuncuları Konusu Karakterleri ve Biyografileri

Yeni sezonda Fox Tv ekranlarında Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi 4. Murad dönemi başlıyor.

Sağlam kadro ile yeni sezonda bomba etkisi yaratmak isteyen ekip başrollerde Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger, Zeynep Farah Abdullah ve Caner Cindoruk ile anlaştı. Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi 4. Murad ilk bölümünden itibaren 18 Kasım Cuma günü Fox ekranlarında başlayacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Murat Konusu;

Devlet-i Aliyye ile nikahlı Kösem’le birlikte 0ğlu 4. Murad’ın savaşını anlatacak olan dizide Osmanlı’nın tarihinde yepyeni sayfa açılacak.

Hürrem Sultan’ın oğlu Murad, 6 yaşında tahta geçer. Kösem Sultan ise Saltanat Naibeliği makamına yükselerek tüm düşmanlarını alt etmiştir. Daha sonra Saltanat Naibeliğiyle tüm dünyaya kök söktüren bir sultan olmuştur. Oğlu Murad’ın üzerinden devletin en büyük otoritesi haline gelir.

Ancak Sultan Murad’ın demir yumruğuyla iktidarı ele alma isteği Kösem Sultan’ın gücünü sarsacak. İkisi de asla ve asla sıradan olmayı kabul etmeyecek. Sultan ile Hünkar, analı oğullu yüz yüze gelecektir. Kanuni’den sonra kararlılığı ve azmi sayesinde Osmanlı İmparatorluğu’nda en güçlü dönemi Bağdat Fatihi 4. Murad yaşatacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Murat Dizisi Oyuncuları;

muhtesem-yuzyil-oyunculari

muhtesem-yuzyil-kosem-oyunculari

 

muhtesem-yuzyil-kosem-4-murad-oyunculari

 

Nurgül Yeşilçay (Valide Kösem Sultan) Kimdir?

Afyon doğumlu Yeşilçay 26 Mart 1976 yılında dünyaya gelmiştir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu usta oyuncu kariyerinde bir çok dizi ve filmde rol aldı. Dizi hayatına İkinci Bahar dizisi ile başlangıç yapan başarılı oyuncu Asmalı Konak dizisinde Özcan Deniz ile başrollerde yer aldı. Oyuncu son olarak Paramparça dizisinde Gülseren karakterine hayat vermiştir.

muhtesem-yuzyil-oyunculari-nurgul-yesilcay

Metin Akdülger (4. Murad) Kimdir?

Bursa doğumlu Akdülger 1 Ocak 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda kurduğu hayalini gerçekleştiren başarılı oyuncu Yıldız Kenter’den ve devamında da birkaç tane özel oyunculuk dersi veren kurslardan oyunculuk eğitimi aldı. Medcezir dizisi ile ününe ün katan başarılı oyuncu dizide Orkun Civanoğlu karakterine hayat vermiştir.

muhtesem-yuzyil-oyunculari-metin-akdulger

 

Zeynep Farah Abdullah (Farya) Kimdir?

17 ağustos 1989 yılında İstanbul’da doğan güzel oyuncu Türk ve Boşnak kökenli bir ailenin kızıdır. Üniversite yıllarında aldığı teklifle Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide Aylin karakterine hayat vererek oyunculuk kariyerine başladı. Dizinin sona ermesiyle Kelebeğin Rüyası filminde rol alan oyuncu en son Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır.

muhtesem-yuzyil-oyunculari-zeynep-farah-abdullah

Caner Cindoruk (Silahtar Mustafa Paşa) Kimdir?

Adana doğumlu Cindoruk 2 Nisan 1980 yılında dünyaya gelmiştir. İki kardeşi de oyuncu olan Cindoruk ailesininde etkisiyle tiyatroya yöneldi. Başarılı oyuncu ilk olarak Kara Güneş adlı dizide rol aldı. Geç Gelen Bahar ve Yaprak Dökümü dizileri ile çıkış yakalayan usta oyuncu bir çok dizi ve filmde yer aldı. Oyuncu son olarak İstanbul Sokakları dizisine hayat vermişti.

muhtesem-yuzyil-oyunculari-caner-cindoruk

Leyla Feray (Ayşe Sultan) Kimdir?

Türk sinema ve dizi oyuncusu 8 Mayıs 1993 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümünden mezun olmuştur. Kariyerinin henüz başında olan genç oyuncu Ben Onu Çok Sevdim dizisiyle başladığı oyunculuk kariyerinde ayrıca Paşa Gönlüm ve Üç arkadaş dizilerinde rol aldı.

leyla-feray-kimdir

Necip Memili (Evliya Çelebi) Kimdir?

Türk dizi ve sinema oyuncusu 27 Mayıs 1980 senesinde Adana’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitiren deneyimli oyuncu Hanımın Çiftliği dizisiyle ekranlarda tanındı. İlk olarak Beşinci Boyut dizisinde rol alan Memili, kariyerinde bir çok dizide rol almışlığı var. Bunlardan en iyi yapıtlar arasında Arka Sokaklar, Selena, Yaprak Dökümü, Bez Bebek, Pusat, Firar, Yalan Dünya, Dila Hanım, Bedel ve Kehribar’dır.

necip-memili

 

Ushan Çakır (Hezarfen) Kimdir?

Türk sinema ve dizi oyuncusu 23 Mayıs 1984 yılında İzmir’de doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını bitirmiştir. 2003 yılında oyunculuğa başlayan başarılı oyuncu ilk olarak Bir İstanbul Masalı dizisinde rol aldı. Daha sonra Gece Gündüz, Kalp Ağrısı, Leyla ile Mecnun, Kurt Seyit Şura ve Kara Ekmek gibi önemli yapıtlarda roller aldı.

ushan-cakir-kimdir

 

Ece Çeşmioğlu (Atike Sultan) Kimdir?

İstanbul doğumlu Çeşmioğlu 26 Kasım 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Oyunculuk kariyerine Çocuklar Duymasın dizisiyle başlangıç yapan güzel oyuncu İki Aile ve Öyle Geçer Zaman Ki dizileriyle büyük çıkış yakaladı.

ece-cesmioglu-kimdir

 

Aslı Tandoğan (Gevherhan) Kimdir?

Ankara doğumlu Tandoğan 2 Nisan 1979 yılında dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Arp Bölümü’nden mezun olmuştur. 2002 yılında Gülüm Gül adlı diziyle oyunculuğa başlangıç yaptı. Başarılı oyuncu Behzat Ç, Leyla ile Mecnun ve A.Ş.K adlı dizilerde rol almış ve büyük çıkış yakalamıştır.

asli-tandogan-gevher-sultan

 

İsmail Demirci (Kemankeş Kara Mustafa Paşa) Kimdir?

13 Kasım 1984 Ankara doğumlu İsmail Demirci, Türk Sinema ve dizi oyuncusudur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuk kariyerine Kurtlar Vadisi ile başlayan başarılı oyuncu 4 sezon dizide yer aldı. Başarılı oyuncu en son Ben Onu Çok Sevdim ve Serçe Sarayı dizilerine hayat vermiştir.

ismail-demirci

 

Engin Benli (Evrenos), Metin Belgin (Ahizade), Hakan Şahin (Hacı Ağa), Şener Savaş (Halil Paşa), Murat Atik (Rahip Cornelius), İdil Yener (Lalezar), Mustafa Kırantepe (Beynam Ağa), Yiğit Uçan (Şehzade Beyazıd), Rıdvan Aybars Düzey (Şehzade İbrahim), Doğaç Yıldız (Şehzade Kasım) ve Şemsi İnkaya (Yahya Efendi), Eda Kandulu, Doğaç Yıldız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.