Opel Astra Sedan otomobilin özellikleri nelerdir?

Şehir hayatı çok zorlu giderek daha da zorlaşıyor. Özellikle bir metropolde yaşıyorsanız ve bir otomobiliniz varsa hayat zor çünkü en önemli sorun park sorunu. Hem konfor istiyoruz, hem otomobilimizin teknik özellikleri çok gelişmiş olsun istiyoruz. Beygir gücü istiyoruz, yakıt ekonomisi istiyoruz, teknolojinin son nimetlerinden faydalanmak istiyoruz. Ama bir duvara tosluyoruz. Ülkemizdeki vergi sistemi ve tabii ki otomobillerin fiyatları. Yabancı para birimlerine de bağlı oldukları için her otomobile ulaşmak çok kolay olmuyor.
Rekabetin çok ağır olduğu bir sınıftan bir otomobil kıllanıyorum. Opel astra var şu an altımda. Opel Astra Sedan. Bütün Opel otomobillerin içleri neredeyse şu an aynı. İnsignia kullandığınızda mesela Astra’nın biraz irisine geçmiş oluyorsunuz. Dolayısıyla biraz kimlik problemi yaşanmakta. Ancak tasarım öylesine güzel, öylesine ergonomik ve öylesine insanın en çok kullandığı şeyleri bir arada tutmak ve kolay ulaşılmak üzere kurulmuş ki insan çok çabuk alışıyor bu tasarıma.
Opel Astra’nın en önemli özelliği bence bu, ergonomisi. Gördüğünüz gibi hiç oturuşumu bozmadan düğmelere ulaşabiliyorum. Çok düğme var, bazı insanlar çok düğme sevmiyor. Ama ben kendi adıma daha güvenli buluyorum bunu. Şimdi eko düğmesini kapattım. Eko düğmesi otomobilin daha az yakıtta gitmesini sağlıyor. Start stop sistemini kontrol ediyor. bu kullandığım modelin şöyle bir farklılığı var. Bu Astra’nın yeni motoruna sahip, sürüş keyfini, sürüş zevkini ve performansını üst seviyeye çıkaran bir motordan bahsediyoruz. 1.6 litre 136 beygir gücünde bir motor var altımda şu anda. 6 ileri şansımana sahip. Kullandığım versiyon Kozmo. Kozmo ne demek? Kozmo en dolusu demek. Medya merkezi açısından çok gelişmiş bir araç oluyor, Kozmo denildiği zaman. Bunun yanı sıra çift döşemeli koltuklar da geliyor. Ön farlar zenon oluyor gibi ve tabii ki kullanımı daha keyifli hale geliyor. Ancak buna orantılı olarak fiyatlar çok yükseliyor. Neredeyse 80.000 liranın sonunda bir fiyata denk geliyor.
Ama şunu düşünmek lazım. Öncelikle sizin otomobilde ihtiyaçlarınız neler? Teknolojik özellikleri kullanabilecek misiniz? Bunlar çok önemli. Bunun dışında otomobilinizi ne kadar süre kullanacağınız önemli. Çünkü otomobil alırken alacağınız aksesuarlar satarken size aynı parayı getirmeyeceği için, eğer otomobilini 2 yılda alıp satan insanlardansanız, belki bu kadar dolu tercih etmek çokta iyi bir karar olamayabilir.
Aynı şekilde dizel otomobil almak için de yılda en az 20.000 ve üstü kilometre yapıyor olmanız gerekir ki otomobilin çalışma yürütme masrafları kendini karşılayabilsin. Ancak temel olarak şuınu söyleyebilirim Astra zaten çok beğendiğim bir otomobil, fakat 136 beygirlik bir motorla çok daha keyifli bir kullanılan, çok daha atak, şehir şartlarında insanı kalabalıktan çıkaran bir motoru var. ancak fiyatı oldukça pahalı. Belki bu motoru seçmezsiniz ama en azından bir test edin. Maddi durumunuza uygunsa bence bu motoru muhakkak göz önünde bulundurun çünkü ekipman seviyesinin yüksek olması da ayrıca keyif katıyor bu duruma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.