Örgülü Topuz Yapımı

Örgülü Topuz Yapımı

                Topuzlar ve örgüler bayanların hayatında özellikle saçlarında çok miktarda kullanılan saç modelleridir. Bunu birleştirmekten oluşan topuzlarda oldukça şık ve farklı bir görünüm ortaya çıkarır. Bu topuzlar arasında en çok tercih edilen altı balıksırtı örgülü saç topuzudur. Hem yeni bir model olması hem de yapımının kolay olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

sf

Son günlerde bayanların farklılık arayışına cevap veren bu model günlük hayattan özel günlere kadar birçok ortamda kullanılabilmektedir.

Yapımı:

  • İlk olarak saçlarınızı güzelce tarayın. Saçta bir dolaşıklık olması durumunda yeniden başa dönmenizi önlemek için gereklidir.
  • Başınızı öne atın ve ince ince aldığınız parçalar ile enseden yukarıya doğru örgünüzü örmeye başlayın.
  • Tepeye geldiğinizde örgüyü bitirin. İnce bir lastik toka ile örgünün açılmasını önleyebilirsiniz.
  • Sonrasında saçlarınızın tamamını örgünün bittiği noktada düzgünce tarayarak toplayın. Toplama işleminde ön kısımların özenle taranması ve aradan kötü görüntülerin çıkmaması topuzunuzu mükemmel kılacaktır.
  • Sıra geldi topuzun yapımına; saçlarınızın sarkan ucuna hafif bir krepe işlemi uygulayın. Bu topuzun biraz daha kabarık görünmesini sağlar. Eğer saçlarınız normalden fazla uzunsa bu işleme gerek duymazsınız.
  • Saçı toplanan saçın etrafında sararak topuzunuzu oluşturun. Saçın ucunu topuzun altına gelecek şekilde tel toka ile kafanıza sıkıca tutturun. Saçınızda minik teller çıkarsa bir sprey ile bunları yapıştırmanız mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.