Pes 2020 Sistem Gereksinimleri

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Dünya’nın en çok oynanan oyunlarının başsında gelen ve en yakın rakibi olan FIFA ile çetin bir mücadelenin içerisinde bulunan PES, geçtiğimiz yıllarda yarışta bir miktar geriye düşmesinin ardından popülerliğinizi yitiriyor gibi görünse de, PES 2020 versiyonunda birçok yeniliği kullanıcılara sunuyor olacak. Oyunun sadece içerik bakımından değil, sistem kaynak kullanımı değerleri bakımından da optimize edilmesi durumu söz konusu.

Pes 2020 Sistem Gereksinimleri bu düzeyde bir oyun için çok da yüksek olmayan değerlerde belirlenmiş. Grafik özellikler yükselirken oyunun gereksinimleri nasıl düşebilir sorusunun cevabı ise son derece basit aslında. Artık yazılım ve dolayısıyla oyun üreticileri ürünlerin daha az kaynakla daha verimli çalışmaları için yoğun çaba sarf ediyor. Donanım dünyasında son 5 yıldır azalan gelişim hızı da aslında bunu gösteriyor. Yaklaşık 10 yıllık geçmişi olan Inter I3 işlemcili bilgisayarlar hala kullanıyor ki, Pes 2020 Sistem Gereksinimleri de tam olarak bu donanım üzerine kurulu biçimde geliyor.

Daha az sistem gereksinimi ile daha fazla performans

Pes 2020 Sistem Gereksinimleri; sıradan ev tipi bir bilgisayarla dahi kullanılabilecek seviyede sunuluyor. Az sistem kaynağı gereksinimi, doğal olarak daha az enerji kullanımı ve ısınma anlamına geliyor. Geçmişte yazılımların makineleri aşırı biçimde zorlamalarından dolayı kilitlenmeler yaşanmakta ve hatta oyunların donması gibi sorunlar meydana gelmekteydi. Kimilerimiz ise oyunların grafik özelliklerini düşürerek oynamak durumunda kalıyorduk. PES 2020 buna karşı birçok optimizasyonu içeriyor. Tabii makinenizin tüm oyunlarda olduğu gibi, PES için de sahip olması gereken en önemli özellik; grafik işlemci, yani ekran kartı.

Oyunların sistemden en fazla yükü çektiği kaynak grafik işlemcileridir. Bununla birlikte RAM değeri ve İşlemci sırasıyla etkili olan unsurlar. Pes 2020 Sistem Gereksinimleri, optimum değerleri ile;

  • 64 Bit işletim sistemi
  • 4 GB Ram
  • Inter I3 (6300T) veya AMD Athlon X4 (870K) işlemci
  • GTX 670 veya R9/270X Ekran kartı
  • 50 GB depolama alanı

Gereksinime sahip. Tabii oyunun fonksiyonlarının verimli biçimde çalışabilmesi için DirectX 11 sürümünün de makinede kurulu olması gerekiyor. Uzmanlara göre bu özellik değerlerinin bir seviye altında da oyun çalışabilir. Ancak elbette bunu oyunu denemeden bilemiyoruz.

PES 2020 hakkında daha detaylı bilgi almak için şimdi https://bordoklavyeli.net/pes-2020-sistem-gereksinimleri linkine tıklayın. Pes 2020 Sistem Gereksinimleri ve PES hakkında bilmek istediğiniz her şey bu sitede size sunuluyor.

Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.