Pilates İle Eğlence ve Sağlıklı Yaşam

Pilates ile Eğlence ve Sağlıklı Yaşam

                Hem spor ve eğlenceyi, hem de zayıflamayı hedefleyen pilates egzersizi sağlıklı ve fit bir vücut imkânı sunmaktadır. Yorucu olmayan bu spor, aksine zevkli hareketlerle basen, kalça, bel ve karın bölgelerindeki yağları yakarak formda ve sağlıklı bir sonuç ortaya çıkarmaktadır.

Pilates, kadınların oldukça fazla ilgi göstermesi ile son zamanların popüler sporlarından birisi olmuştur. Ayrıca pilates sadece kilo amaçlı değil, vücudu sıkılaştırma, doğru nefes alma, sağlık problemlerini minimuma indirme, bedeni dinlendirme gibi amaçlarla da tercih edilmektedir. Doğru zamanlama pilates oldukça önemlidir. Metabolizmanın hızlı çalıştığı, zihin ve bedenin en sakin olduğu sabah saatleri pilates için en uygun zamandır. Yeni başlayanlar haftada 2 ya da 3 kere 30 dakika boyunca pilates yapabilirler. Yanlış nefes almak, birçok rahatsızlığın başlangıcıdır. Pilates yapmakta olan kişiler, doğru nefes alma tekniklerini de öğrenecekleri için; sağlıkları için oldukça olumlu etkili yapacak bir yola adım atacaklardır.

pilates

Pilates herkes tarafından yapılabilecek bir spordur. Uzun görünmek için dansçılar, zayıflamak için bayanlar tarafından tercih edilir. Bu sporun yapılması için; bir amaç belirlenir ve bu doğrultuda hayata geçirilir. Yemeklerden sonra, alkol tüketildiğinde, sırt ve bel ağrıları yaşandığında yapılması doğru değildir.

 

Zayıflama Dışında Pilatesin Faydaları

  • Kuvvetli ve güçlü omurlara kavuşmanızı sağlamaktadır. Böylelikle daha güçlü bir iskelet ve kas sistemine sahip olursunuz.
  • Dik bir duruşa sahip olmanıza yardımcı olur, daha uzun bir görünüme ulaşmanızı sağlar.
  • Dikkat gücünü arttırır ve daha kolay konsantrasyonunuzu sağlarsınız.
  • Sırt ağrılarını azaltır ve daha esnek bir vücuda sahip olmanızı sağlar.
  • Gün içerisinde, daha enerjik olursunuz, uyku problemleri yaşamazsınız.
  • Daha sıkı ve fit bir vücuda sahip olursunuz. Böylelikle, geçen yıllar sizi yaşlandırmaz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.