Pokemon Go Ustası Olmanın Tüyoları

Son günlerde Pokemon GO çılgınlığı ortalığı kasıp kavuruyor. Oyun piyasaya çıktığı çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşarak Twitter ile yarışır hale geldi. Oyunu bu kadar popüler yapan ise bilinen sanal gerçeklik oyunlarının aksine haritanın gerçek dünyadan oluşması. Oyun çevrimiçi olarak pokemon avlamanıza ve diğer kullanıcıların pokemonları ile mücadele edebilmenize olanak sağlıyor. Yalnız siz siz olun sokak sokak gezerek pokemon ararken kafanızı arada telefondan kaldırın. Aksi halde istenmeyen kazalara sebebiyet verebilirsiniz.

Her oyunda olduğu gibi Pokemon GO oyuncularının da amacı kullanıcılar arasında en iyilerden biri olabilmek. Bu sayede oyundan alınan zevk katlanarak artacaktır. Peki, Pokemon Go ustası olmanın tüyoları nelerdir. Öncelikle oyunun oynanışından çok kısa bahsedelim. Oyunu oynarken kamera özelliğini se kullanırsanız ekranda pokemon aradığınız alan sizin bulunduğunuz gerçek alan oluyor ve oyun daha keyifli bir hal alıyor. Tabi bu şekilde oynadığınızda şarjınızda daha çabuk bitiyor. İkinci bir seçenekte ise kamerayı kapatıp AR moduna geçmek. Burada ekranda harita animasyon şeklinde görünüyor. Dolaşırken bir pokemona yaklaştığınızda telefonunuz titriyor ve size haber veriyor. Pokemona önce saldırıp onu zayıflatıyorsunuz. Sonrasında ise Poke Topunuzu ona fırlatıp hapsediyor ve yakalıyorsunuz. Pokemonlarınızı seviye atlayarak ya da Sturdust iksiri yardımı ile güçlendirebiliyorsunuz. Pokemon avladıkça yeni iksire de sahip oluyorsunuz. Ayrıca gezinirken puan toplamayı da ihmal etmeyin, bu şekilde de yeni güç iksirleri alabilirsiniz.

Oyun haritası üzerinde mavi işaretler ile Poke Stop’lar görünecek. Bunlar sizin için oldukça önemli. Bu alanlara gittiğinizde hediye Poke Top ya da değişik özellikte iksirler kazanabilirsiniz. 5dk geçtikten sonra aynı mavi alana tekrar gidebiliyorsunuz. Sürekli yeni pokemon toplamaktansa onları geliştirmeye özen gösterin. Çünkü elinizdeki Poke Top’ları tükettiğinizde sıkıntı çekebilirsiniz ve farklı bir pokemon ile karşılaştığınızda onu avlayamazsınız. Gym adı verilen dövüş alanlarında mücadeleye girmeden önce rakibinizin pokemonlarını kontrol edin. Boşu boşuna pokemon kaybetmemiş olursunuz. Savaşlarda vuruşlar sıra ile olmadığından beklemeden seri bir şekilde saldırırsanız başarılı olursunuz. Daha güçlü bir pokemonu oyuna sürmeyecekseniz pokemon değiştirme özelliğini kullanmamanızda fayda var. Pokemonu geliştirmek için farklı yöntemler var ancak önce evolve diyerek evrimleşmesini sağlayıp sonrasında geliştirmek daha akıllıca olacaktır. Sahip olduğunuz şekerleri de hemen kullanmayın. Güçlü bir pokemon yakaladığınızda onun gelişimi için kullanıp daha da güçlü bir oyuncu olabilirsiniz. Bunların yanı sıra Pokemon GO’da da her oyun gibi tecrübe ile kullanıcılar kendi yöntemlerini geliştirmekteler. Sizde biraz pratik ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.