Saç Uzatma Maskeleri

Saç bakımı ve Saç uzatması ile ilgili interner ortamında bir çok Makale ile karşılaşmanız mümkün. Öncelikle şunu belirtmek isterim, Saçımızın daha sağlıklı uzamasını istiyorsanız Kimyasal karışımı olan saç bakım ürünlerinden uzak durmalısınız. Bu makalemizde ise kişilerin kolay bir şekilde bulacağı ve bu karışımlar ile daha sağlıklı saç köklerine kavuşacağını ve maddi açıdan herkesin gücünün yeteceği doğal karışımın içeriği ve hazırlanışı hakkında bilgiler vereceğiz.

saç-uzatma-maskesi

Aşağıda maddeler halinde belirttiğimiz malzemeler saç derisinden tutun, saç köklerinin daha sağlıklı olmasına kadar bir çok etki sağlamaktadır.

Sızma Zeytinyağı: Bakın burada dikat etmeniz gereken Püf nokta sızma zeytin yağı yani normal zeyfin yağı veya mısır yağı değildir. Peki bu sızma zeytinyağının faydası nedir ? Sızma Zeytinyağı oldukça etkili olduğu bilinen Nemlendirici içeriğe sahiptir. Bu sayede saçınızın derisi daha yumuşuk ve saçınızın taranmasında yardımcı olacak.

Yumurta: Özellikle Protein değeri ile herzamna ön planda olan yumurtanın, saç tellerini beslediği ve hacim kazandırıldığı belirtilmiştir.

Hindistan Cevizi Yağı: Nemlendirici olarak kullanılan ve en büyük özelliği doğal olması ve saçları beslemesi olarak bilinen Hindistan Cevizi Yağı, en çok tercih edilen maske türlerindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.