Saçların Parlaması İçin Yapılabilecekler

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Saçların Parlaması İçin Yapılabilecekler

                Pırıl pırıl parlayan göz alıcı sağlıklı saçlara sahip olmak her bayanın arzusudur. Saçların parlaklığını kaybetmesinin en önemli nedenleri; saçları boyamak, saçlara şekil vermek için kullanılan maşalar ve düzleştiricileri hava kirliliği gibi nedenler gösterilebilir. Zamanla saç yıpranmaya dayanamayarak soluk ve güçsüz bir görünüme bürünmüş oluyor. Yaz aylarında ise güneş saçların sağlığını yok ediyor.

Saçların Parlaması İçin Neler Yapılabilir?

saglikli-parlak-saclar

  • Sağlıklı beslenmek saç yapısı için çok önemlidir. Doğru beslendiğiniz ve ihtiyacınız kadar olan vitamini almadığınız zaman saçlar güçsüzleşir. Bu noktada beslenmeye dikkat etmek gereklidir.
  • Saçlarınızı yıpratmamak için dikkatli davranmalısınız. Şekillendiricileri mümkün olduğu kadar kullanmamaya çalışırsanız saçlarınız daha sağlıklı ve parlak olacaktır.
  • Saçlarınız için uygulayabileceğiniz maskeler ile sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu maskelerinden etkilisi yağ maskeleridir. Hafta da bir ya da iki kere uygulayacağınız zeytinyağı ve badem yağı ile yapacağınız maske ile saçlarınız parlayacaktır.
  • Saçlarınızın parlaması için nemlenmesi gereklidir. En sık kullanılan saç nemlendirme yöntemi ise hindistancevizi yağı ile yapılan bakımdır.
  • Saçlarınızın parlamasını istiyorsanız soğuk su ile yıkayın.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyuna koyacağınız bir miktar elma sirkesinin saçlarınıza verdiği ışıltıya inanamayacaksınız. Kokusundan rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız endişe etmeyin kuruduktan sonra sirke kokusu tamamen yok oluyor.
  • Bal her derde deva. Saçlarınızın göz alıcı bir parıltıya kavuşmasını istiyorsanız, bir miktar bal kullanmanız yeterli olacaktır. Balın saça uyulanımı zor gibi görünse de pratik çözümlerle kolayca uygulamak mümkün. İhtiyacınız olan bir sprey şişesi. Yeteri kadar balı sprey şişesi içerisine koyun, üzerine bir miktar limon suyu ekleyin ve çalkalayın. Saçlarınız baldan aldığı vitamin ile parlayacak ve göz kamaştırıcı bir güzelliğe kavuşacak.

 


One Response

  1. Nazlı

Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.