Saçların Parlaması İçin Yapılabilecekler

Saçların Parlaması İçin Yapılabilecekler

                Pırıl pırıl parlayan göz alıcı sağlıklı saçlara sahip olmak her bayanın arzusudur. Saçların parlaklığını kaybetmesinin en önemli nedenleri; saçları boyamak, saçlara şekil vermek için kullanılan maşalar ve düzleştiricileri hava kirliliği gibi nedenler gösterilebilir. Zamanla saç yıpranmaya dayanamayarak soluk ve güçsüz bir görünüme bürünmüş oluyor. Yaz aylarında ise güneş saçların sağlığını yok ediyor.

Saçların Parlaması İçin Neler Yapılabilir?

saglikli-parlak-saclar

  • Sağlıklı beslenmek saç yapısı için çok önemlidir. Doğru beslendiğiniz ve ihtiyacınız kadar olan vitamini almadığınız zaman saçlar güçsüzleşir. Bu noktada beslenmeye dikkat etmek gereklidir.
  • Saçlarınızı yıpratmamak için dikkatli davranmalısınız. Şekillendiricileri mümkün olduğu kadar kullanmamaya çalışırsanız saçlarınız daha sağlıklı ve parlak olacaktır.
  • Saçlarınız için uygulayabileceğiniz maskeler ile sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu maskelerinden etkilisi yağ maskeleridir. Hafta da bir ya da iki kere uygulayacağınız zeytinyağı ve badem yağı ile yapacağınız maske ile saçlarınız parlayacaktır.
  • Saçlarınızın parlaması için nemlenmesi gereklidir. En sık kullanılan saç nemlendirme yöntemi ise hindistancevizi yağı ile yapılan bakımdır.
  • Saçlarınızın parlamasını istiyorsanız soğuk su ile yıkayın.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyuna koyacağınız bir miktar elma sirkesinin saçlarınıza verdiği ışıltıya inanamayacaksınız. Kokusundan rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız endişe etmeyin kuruduktan sonra sirke kokusu tamamen yok oluyor.
  • Bal her derde deva. Saçlarınızın göz alıcı bir parıltıya kavuşmasını istiyorsanız, bir miktar bal kullanmanız yeterli olacaktır. Balın saça uyulanımı zor gibi görünse de pratik çözümlerle kolayca uygulamak mümkün. İhtiyacınız olan bir sprey şişesi. Yeteri kadar balı sprey şişesi içerisine koyun, üzerine bir miktar limon suyu ekleyin ve çalkalayın. Saçlarınız baldan aldığı vitamin ile parlayacak ve göz kamaştırıcı bir güzelliğe kavuşacak.

 

“Saçların Parlaması İçin Yapılabilecekler” için bir yorum

  1. ) Arkadaşlar merhaba yaklaşık 5 yıldır saçlarımı uzatıyorum bebek gibi yumuşak ve parlaktı ilk başlarda sonra nedenini bilmediğim bir şey oldu o zamanlar. Saçlarım çok dökülmeye,kepeklenmeye,yıpranmaya başladı. Üzülüyordum açıkçası solgun cansız ve ne kadar yıkasam da iyi görünmeyen saçlarla yaşadım tam 1 yıl sonra araştırmaya başladım nedenini çok geçmeden bir keratin uzmanı ile tanıştım saçlarıma baktı ilk olarak bir bakım seti önerdi bana bunu al uygula 2 seans da toparlar saçlarını dedi uygulamasını noktasına kadar anlattı bende gittim söylediği markadan söylediği Saf keratin setini aldım. Ayrıca şu çok önemliydi marka ? Bu markada kendisini şöyle kanıtladı bana Firmayı aradığım zaman müşteri temsilcileri ürününü her satıcı gibi çok iyi anlattır, bende inanmıyordum çünkü o satıcı ben ise alıcı elbette çok iyi anlatacaktı sonra mantıklı bulmaya başladım söylediklerini ve uzamanın tavsiye ettiği setten aldım 1. seans böle başladı toplamda 2 seans’dan oluşan bakım seti tam 6 ay sürdü ama ben şuan çok mutluyum eski görünümüne kavuştuğum için evet tavsiye ettiğim yer biraz pahalı olabilir ama ürünleri deneyince sonuna kadar hak ettiğini anlayacaksınız. Ayrıca bu tavsiye ettiğim marka müşteri hizmetleri bakımınızı sizin yerinize takip ediyor ve tavsiyelerde bulunuyor neler yapmanızı tekrardan en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Nasıl mı güvendim bu markaya ? Bu ürünleri yapan uzman kişi ile görüştüm ve benim tanıdığım uzamanın anlattığı bazı şeyleri ona soru olarak çevirdim doğru ve yerinde cevaplar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.