Sağlıklı Atıştırmalıklar İle Zayıflama

Sağlıklı Atıştırmalıklar İle Zayıflama

             Bayanların en büyük problemlerinden biri olan kilo probleminde en önemli unsurlardan bir tanesi de verilen kiloların sağlıklı bir şekilde verilmesi ve koruyarak geri alınmamasıdır. Güzel ve fit bir vücuda kavuşmak bütün kadınlar tarafından arzu edilmektedir.

Mediterranean-Diet

Peki, sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için neler yapmalıyız?

Bunun için ilk adım diyetisyen kontrolünde kendinize uygun sağlıklı bir diyet bulmaktır. Bilinçsizce yapılan birçok şok diyetin faydasından çok zararı görülmektedir. Hatta hiç faydası görülmemektedir. Çünkü kısa zamanda hızlı verilen kiloların yağdan değil ilk olarak vücudumuzdaki sudan daha da devam edilmesi durumda kaslardan gittiği bilinen bir gerçektir. Verilen kiloların ne kadar olduğundan çok kalıcı ve sağlıklı mı olduğuna dikkat etmek gerekir. Toplumumuzda bu konu da çok bilinçsiz davranılmakta ve bundan kaynaklanan birçok sağlık problemi de ortaya çıkmaktadır. Şok diyet yapanlarda en çok görülen saçların güçsüzleşerek hızlı bir şekilde dökülmesi ve tırnakların zayıflamasıdır. Bunlar en çabuk ortaya çıkan sonuçlar olsa da uzun vadede sağlığı daha çok tehdit edecek rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır.

Diyet yaparken en çok zorlanılan konulardan bir tanesi de arada yapılan kaçamaklardır. Bu kaçamakları önlemek için ara öğün yapmalı, araştırmalar ve uygulamalar sonucundan sağlıklı görünen atıştırmalıklar kullanılmalıdır. Bu atıştırmalıkları kısaca ele alınacak olursak:

Yoğurt

Besin değerleri açısından ve kalsiyum kaynağı olmasından dolayı sofralarımızdan eksik etmememiz gereken yoğurdu diyetlerimizde de sıkça kullanmalıyız. İçerisine koyacağımız meyve parçaları ile öğün arasındaki atıştırmalarda büyük yardımcımız olacaktır.

Elma

Yapılan araştırmalar sonucu, sabahları aç karına yenilen bir yeşil elmanın metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlanmıştır. Gün içinde de tüketilerek açlık krizleri önlenebilir.

Meyve Kokteyli

Mevsim meyveleri ile yapacağınız zengin bir meyve menüsünü abur cubur tüketimine tercih ederseniz diyetiniz için doğru bir karar olacaktır.

Kabuklu yemişler

Öğün aralarında ağzınıza atacağınız 2 3 adet ceviz badem gibi yemişler sizi tok tutacaktır.

Tarçın

Diyette çok sık karşılaşılan tatlı krizlerini önlemek için bir bardak süte ekleyeceğiniz bir kabuk tarçın kan şekerinizi düzenleyecek ve gereksiz tatlı tüketimini engelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.