Sarımsak Saça Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Sarımsak Saça Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

 

Sarımsağın saçlar üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Birçok hastalığında etkisinde kullanılan ve sonuca varılan bir bitki olarak bilinmektedir. İçerisindeki vitaminler sayesinde saçların daha gür ve sağlıklı olmasını sağlıyor. Bir yandan da saçlarınızın ihtiyacı olan besini gideriyor. Birçok insan saçlarının az olması ve dökülmesinden dolayı şikâyetçidirler. Bu şikâyetler de saçlarınızın sarımsak gibi özel ve faydalı bir bitkiye ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Sarımsağın saça olan asıl faydaları, saç dökülmesi, saç zayıflığı, kepeklenme ve saçın ihtiyacı olan minareleri getirmeye yarar. Bir o kadar faydalı olan bu bitkinin kokusu sayesinde birçok insan da tercih etmekten yana biraz düşünceye kapılıyorlar. Sizler sadece sarımsak ile değil içerisine bazı ürünler ekleyerek de kokunun gitmesine yardımcı olabileceksiniz. Kısaca bir saç maskesi oluşturmanız gerekir.

 

Peki, sarımsak maskesi saça nasıl uygulanır ve doğru sonuç nasıl alınır. Eğer sizler evinizde bu sarımsak saç maskesi ile uğraşmak istemiyorsanız, kozmetikçiler de olan bazı saç maskelerinin içerisinde sarımsakta bulunur bu maskeleri temin ederek evinizde kullanımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir diğer yandan dilerseniz evinizde de sizler bu maskeyi rahatlıkla yapabilir ve saçlarınıza uygulama işlemine başlayabilirsiniz.

Sarımsak saç maskesi yapımı

İlk etapta diş sarımsağın kabuklarını üzerinde kalmaksızın güzelce temizlemeniz gerekir. Bundan sonra ki işlemde sarımsakları sağlam kalmayacak şekilde ezmeniz gerekir. Bu karışımı parmak uçlarınız ile alarak saç diplerinizden uygulamaya başlayabilirsiniz. Tüm saçınıza uyguladıktan sonra yaklaşık 1 saat bekletmeniz lazım. Yarım saat sonra saçlarınızın kuruduğunu görecek ve zeytinyağı ile saç diplerinizi nemlendirmeniz gerekir. 1 veya 2 çay kaşığı zeytinyağı yeterli olacak tekrar yarım saat bekleyip ardından normal şampuan ve ılık su yardımı saçınızı yıkayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.