Şeker Hastalığı ve Belirtileri

Şeker Hastalığı ve Belirtileri

                İnsülin denilen ve kan içinde bulunan şekeri ayırarak hücreye girmesini sağlayan ve kan içindeki şeker oranının düşmesini sağlayan hormon, şeker hastalığının oluşumunda en kritik rolü oynayan aktördür. Zira insülin yetersizliği halinde kişi şeker hastalığına yakalanır. Günümüzde birçok insanın başında bulunan bu hastalık gerekli önlemler alınmadığı ve dikkat edilmediği sürece çok büyük sorunlar çıkarabilmektedir. İnsülin hormonunun işlevini yerine hiç getirememesi durumunda kandan hücreye geçmesi gereken tüm şeker kan üzerinde vücudunuzda dolaşmaya başlar ve sizin için büyük bir tehlike oluşturur. Bu durum geçiştirilmeye ve ilgi eksikliğine gelmeyecek kadar önemli bir konudur. Şüphe durumunda derhal bir doktora başvurmanız tavsiye olunur.

seker-hastaligi-2_1

Şeker Hastalığı Belirtileri

  • Vücudunuzda bulunan yaralarınızın geç iyileşmesi
  • Sürekli halde bulunan bir ağız kokusu
  • Vücuttaki sürekli bir halsizlik hali
  • Ağzın kuruması ve su ihtiyacı hissetmek
  • Görme sorunları
  • Sürekli tuvalete çıkma ihtiyacı
  • Midenin bulanması ve zayıflama
  • İdrar yollarında meydana gelmiş olan enfeksiyon

Şeker Hastalığı Tedavi Yöntemleri

Çok riskli bir hastalık olan şeker hastalığı, tedavisinin düzgün yapılması durumunda yaşamınızı etkilemeyecek hale gelebilmektedir. Uzman araştırmaları ve konu ile ilgili çıkan son çalışmalar bu yöntemleri geliştirmektedir. Zira öncelikle hastalığınız ile ilgili teşhis koymak üzere doktorunuza başvurmalısınız. Daha sonra hastalığınızın seviyesine göre ilaç tedavisi uygulanabilir. Ayrıca diyet programları oluşturulmakta, egzersiz programları yazılmaktadır. İnsülin iğnesi ile tedavi de sık başvurulan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Hastalığınızın ilerleme durumuna göre değişen bu tedavi yöntemlerinden sizin için doğru olanı bulmak adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Şeker Hastalığı Tedavisinde Kullanılan Doğal Yöntemler Nelerdir?

Şeker hastalığınızın seviyesini doktor teşhisi ile öğrendikten sonra doğal tedavi yöntemleri uygulanabilir. Bitkisel ilaçlardan, diyet programlarına kadar geniş bir yelpaze içinde bu yöntemler uygulanabilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanacağınız yöntemin sizin üzerinizde kötü bir etki bırakmaması. Bunun için kullanacağınız yöntemi doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Şeker Hastalığını Teşhis Etme Yöntemleri

Doktora gidilerek teşhis yapılması en düzgün yoldur. 8 saat süresince aç bırakılan kişinin kan şekeri değeri ölçülür ve belirli bir seviyeye uygun olup olmadığı kontrol edilir. Kesin sonuç için birkaç gün tekrar edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.