Sevda Kuşun Kanadında Dizisi – Arif (Murat Ünalmış) Kimdir

Sevda Kuşun Kanadında Dizisi – Arif (Murat Ünalmış) Kimdir

 

Sevda Kuşun Kanadında dizisinde rol alan Murat Ünalmış, 23 Nisan 1981 Kayseri doğumludur. Ortaokulu tamamladıktan sonra Kayseri’den İstanbul’a gelmiştir. 14 yaşında Kayseri’de basketbol oynarken Fenerbahçe’ye geçince İstanbul’a gelerek lise yıllarında da profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Murat Ünalmış 20 yaşına geldiğinde basketbolu bırakmıştır. Üniversite’yi Marmara Üniversitesi’nde işletme bölümü okuduktan sonra oyunculuk eğitimi almıştır.

 

Basketbol oynamasının da verdiği uzun boyu ve fiziği ile dikkat çeken oyuncu farklı dizilerde de rol almıştır. Rol aldığı ilk sinema filmi ise Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Güneşi Gördüm filmidir. Daha sonra ATV kanalında Şöhret dizisinde yer aldı. Hobileri arasında kendi kendine öğrendiği klarnet çalmak da vardır. Fox Tv’de yayınlanan Yer Gök Aşk dizisinde başrolde ünlü oyuncu Birce Akalay ile rol aldı. 2011 yılında rol arkadaşı Birce Akalay ile dünya evine girdi. Birce Akalay Murat Ünalmış çifti bir yılı geçtikten sonra 2012 yılında boşandılar.

Sevda Kuşun Kanadında Dizisi – Arif (Murat Ünalmış) Kimdir

Murat Ünalmış’ın rol aldığı diğer yapıtlar ise, Lale Devri, İnadına Yaşamak, New York’ta Beş Minare, İnadına Yaşamak gibi ünlü dizi ve filmlerdir.

 

En son TRT 1 ‘de yayınlanan,1968 yılında gençlik direnişlerini, o yıllarda yaşanan olaylar ve imkansız bir aşk hikâyesinin anlatıldığı, Sevda Kuşun Kanadında dizisinde yer alan oyuncu, Hukuk Fakültesine girmeye çalışan ülkücü, kararlı, ülkesi için direnen bir genci canlandırmaktadır.

 

 

Sevda Kuşun Kanadında – Arif’in Sorgusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.