Sevda Kuşun Kanadında Dizisi – Işık (Müge Boz) Kimdir?

Sevda Kuşun Kanadında Dizisi – Işık (Müge Boz) Kimdir?

 

Merhaba Bugün sizlere çok yakın olarak takip ettiğimiz oyuncu manken sevda kuşun kanadında dizisi oyuncularından ışık rolündeki Müge Boz hakkında bilgi vereceğim.

 

13 Mart 1984 doğumlu olan güzel oyuncu İstanbul doğumlu annesi Yugoslavya gökmeni babası ise Egelidir. Çocukluğu İstanbul’da geçmiş 12 yaşında iken babasının işleri sebebi ile İzmir’e taşındılar.

 

ışık 2 Çocuk olan ailede birde kız kardeşi var Müge boz ‘un İzmir Atatürk lisesinden mezun olduktan sonra Anadolu üniversitesi sinema ve TV halkla ilişkiler bölümünü okudu ve daha sonra Norveç de hogskulen-i volda isimli okuldan burs kazandı orada strategic desing digital photograph eğitimleri aldı 11 sene bale ve 4 sene de piyano eğitimleri alan sanatçı birçok spor dalı da ilgi alanıdır. Bunlar yüzme teniz, paten, voleybol, bisiklet gibi yoga tutkusu olan sanatçı 2011 yılları arasında Şüphe dizisinde meltem karakterini canlandırmıştır.Ayrıca karakol dizinde de ada karakteri ile hafızalara girmeyi başarmıştır.

 

2009 Yılı arasında Türkcell, 2010 yılında Arçelik maxımum kart ve nescafe 3 ü bir arada reklamlarında reklam yüzü olmuştur. Ayrıca modellik yapan sanatçı zen pırlanta 2010 kampanyasının da yüzü olarak görev almıştır. Moda çekimleri olan sanatçı bir çok ünlü moda dergilerinde boy göstermiştir. Vogue, tempo, maria claire gibi dergilerdir bunlar

 

İkinci sezonunda katıldığı Leyla mecnun dizindeki rolü ile de hala hafızalardadır.

 

Sanatçının filmografisi ise şöyledir;

 

2008 yılı melekler korusunda çiğdem rolü, toprağın çocukları filmin de Karika rolü, 2011 yılında şüphe dizisinde meltem rolü, Karakol herkes adalet ister dizisinde ada rolü ila mecnun dizisinde Leyla rolü,bir hikayem var filminde yağmur rolü,Karaoğlan filminde bayır gülü rolü yalan dünya dizisinde oya rolü,aşk emek ister dizisinde Leyla rolü,arka sokaklar dizisinde Ece Dündar rolü nu oynamıştır. Sanatçıya meslek kariyerinde başarılarının devamını diliyoruz.

Sevda Kuşun Kanadında Galasında Müge Boz

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.