Sevda Kuşun Kanadında Dizisi – Ömer (Ufuk Bayraktar) Kimdir

Sevda Kuşun Kanadında Dizisi – Ömer (Ufuk Bayraktar) Kimdir

 

Ufuk Bayraktar, 12 Eylül 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Trabzonludur. Bayraktar, annesi Kilisli Şenel Hanımdır. Bir abisi, bir kız kardeşi vardır. Gürsoy Koleji’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra, eğitim hayatını sonlandırdı. Babasının Cihangir’de işlettiği Firuzağa Kahvesi’nde çalışmaya başladı. Burada 2003 yılında ilk kez film yönetmeni Zeki Demirkubuz tarafından keşfedildi. Ufuk Bayraktar evli Efe adında bir oğula sahiptir.

 

Ünlü oyuncu, Ufuk Bayraktar 12 Eylül 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ufuk Bayraktar’ın annesi Kilisli Şenel Hanım, bir abisi ve bir de kız kardeşi vardır. Liseyi Gürsoy Kolejinde tamamladıktan sonra eğitim hayatını bitirmiş, babasının işlettiği kahvede çalışmaya başlamıştır. Ufuk Bayraktar, çalıştığı Firuzağa Kahvesi’nde 2003 tarihinde ünlü film yönetmeni Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilmiştir. 2002 yılında askerliğini tamamladı. Ufuk Bayraktar, 2006 yılında rol arkadaşları Vidan Atasever, Müge Ulusoy, Engin Akyürek ile birlikte Zeki Demirkubuz’un yönettiği filmde oynamıştır. Rol çok beğenildi ve 26.İstanbul Film Festivalinde en iyi oyuncu ödülünü aldı. 2006 senesinde Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Barış Falay, Tuncel Kurtiz ve Yiğit Özşener ile birlikte Ezel dizisinde yer alarak Tuncel Kurtiz’in rolünün gençliğini oynadı.

 

Ufuk-Bayraktar-Ömer    Turgut Özakman’ın yazdığı ‘Çanakkale 1915’ filminde 2012 yılında Seyit Onbaşı rolünü üstlenmiştir. Rol arkadaşları Şevket Çoruh, Barış Çakmak, Serkan Ercan’dır. 2015 yılında Milat adlı dizide rol alan Ufuk Bayraktar, ‘Kümes’ adlı filmi yazarak yönetmenliğini de kendisi yapmıştır.

 

Son olarak TRT 1 ‘de yayınlanan,1968 yılında gençlik direnişlerini, o yıllarda yaşanan olaylar ve imkansız bir aşk hikâyesinin anlatıldığı, Sevda Kuşun Kanadında dizisinde yer alan Ufuk Bayraktar, ülkeye baş koymuş, Arif’in (Murat Ünalmış) arkadaşı, ülkücü bir genci canlandırmaktadır.

Sevda Kuşun Kanadında “Ortalık karışacak Ömer”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.