Seviyor Sevmiyor Dizisi Gonca Sarıyıldız (İrem) Kimdir?

 

Yapımcılığını MF Yapım’ın üstlendiği ATV’nin sevilen dizisi seviyor Sevmiyor ‘un başrollerinden biri olan İrem‘i canlandıran Gonca Sarıyıldız, 10 Şubat 1986’da Ankara’da doğmuştur. Uzun yıllar boyunca Ankara’da yaşayan Gonca, lise eğitimini Ankara Anıttepe Lisesi’nde almış daha sonrasında da Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazanarak İstanbul’a yerleşmiştir. Üniversiteyi bitirdikten sonra kendini oyunculuk alanında geliştirmeye devam etmek amacıyla bir süre değişik tiyatrolarda rol alan Gonca Sarıyıldız, ekranlarda ilk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’nın cariyelerinden Fatma Sultan karakteriyle görülmüş ve fiziğiyle oldukça dikkat çekmiştir. Seviyor Sevmiyor ‘un İrem‘i Gonca Sarıyıldız, 1.75 boyunda ve 55 kilo ağırlığındadır.

 

Bir kova burcu kadını olan Sarıyıldız, Muhteşem Yüzyıl’dan sonra 2014 yılında yine ATV’de yayınlanan, birbirinden çocuk yaşta koparılarak farklı kültürlerde büyüyen ikiz kız kardeşlerin bir tesadüf sonucu karşılaşmasını konu alan “Diğer Yarım” adlı dizide Esma ve Zeynep karakterlerini canlandırmıştır. 23 bölüm süren dizide gösterdiği başarılı oyunculuk sayesinde, daha sonra ATV’nin “Bedel” adlı dizisinde de rol alan ve Sami karakterinin yeğeni Nazan’ı canlandıran Gonca Sarıyıldız başarılı oyunculuğuyla bu rolünde de dikkatleri üzerine toplamıştır.

 

Verdiği röportajlarda oynadığı karakterin iyi veya kötü olmasını çok da önemsemediğini ve rolü benimsediği takdirde tüm karakterleri canlandırmaktan keyif aldığının üzerinde duran Sarıyıldız, özel hayatıyla ilgili çok bilgi vermemesiyle beraber günlük hayatında modayla çok ilgilenmediğini ve en tutkulu hobisinin yemek yapmak olduğunu da her fırsatta dile getiriyor.  Bugüne kadar canlandırdığı bazı karakterlere nazaran, hayatında kaos ve sır olmasına katlanamayan Gonca Sarıyıldız, dizi çekimlerinden bulduğu boş vakitlerde genellikle spor amaçlı pilates ve fitness ile uğraşmaktan keyif aldığını ve yemek yapmayı çok sevmesine rağmen formunu buna borçlu olduğunu söylüyor.

Seviyor Sevmiyor Dizisi Gonca Sarıyıldız Resimler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.