Sivilceler ve Lekeler İçin Aspirin Maskesi

Aspirin Günümüzde çok sık kullandığımız ilaçlardan biri olsada bunu Maske halinde kullanan çok az kişi vardır. Peki Aspirin Maskesi Nasıl yapılır ? Öncelikle bir kabın içerisinde 2 ila 4 tablet aspirin koyunuz. Daha sonra yoğurt kıvamı gibi olacak şekilde su ekleyerek dairesel haraketler çizerek karıştırınız. Kıvamını tutturduktan sonra parmaklarınızın Uçlarını batırarak yüzünüze sürebilirsiniz. Yüzünüze sürdüğünüz karışımı ise yavaş yavaş yedirmeye çalışın bu sayede Sivilceler ve Lekelerin zamanla solduğunu göreceksiniz.

Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra ortalama 5 ila 15 dakika ya da kuruyuncaya kadar bekletin.Bekledikten sonra ise, Yüzünüzü suyla nazik bir şekilde dairesel hareketler yaparak yıkayabilirsiniz. Aspirin tabletlerini farklı karışımlar ilede kullanabilirsiniz. Yoğurt, Bal ve Aloe gibi karışımlar kullanmanız mümkün. Aspirin tabletlerini sirkeyle karıştırmanın sonucunda ise ortaya Cilt için doğal bir sıkılaştırma yapmış olutsunuz.

aspirinmaskesi

Aspirin maskesi uygulamadan önce aşağıda belirtilenlere dikkat edilmesi Gerekmektedir. !!!!

Bir çok maske uygulaması her ciltte farklı tepkiler vermektedir. Bunun için, yapmış olduğunuz bu maske cildinizin kızarmasına neden olabilir.Böyle bir sonuç ile karşı karşıya kaldığınızda ise cilde tekrar maske uygulanmamalı ya da daha az sıklıkla maske yapılmalıdır. Çok kuru bir cildiniz var ise ayda sadece 2 ila 3 kez yapılmalıdır. Böylece cilt tahrişi önlenmiş olacaksınız. Maske uygulamasını yaptıktan sonra , ciltteki kuruluğu yok etmek için cildi nemlendirmek gerekmektedir. Bunun için Nemlendirici kremlerden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.