Sivrisinek ısırığı kaşıntısına ne iyi gelir?

Yaz aylarınının gelmesi ile Sivri Sineklerin çoğalması Malumunuz, ne kadar eve girmesini engellersek engelleyelim tamamen engelemek imkansız. Her ne kadar önemsiz gibi dursalarda sivri sinek ısırıkları sadece kaşıntı yapmaz aynı zamanda taşıdığı mikropları insan vücuduna bulaşmasını sağlarlar. Bu yüzden günümüzde bunula ilgili ilaç firmalarının özellikle Sivri Sinekler için üretmiş oldukları kokusuz ilaçlardan faydalanmak gerekmektedir. Peki ama bu tam olarak çözüm yolumu ? Bence değil kendi evimde kullandığımda biliyorum bunu neticede bunun asıl amacı yani İlacın sivri sinekleri uzaklaştırmak ama belli bir zamandan sonra artık bağışıklık yaptığı için çok faydası olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden ne yapmalıyız ne gibi önlemler almalıyız ?

sivri-sinek

Sivrisinek Isırığına Karşı Doğal Yöntemler: Öncelikle bununla ilgili kişiler doğal yöntemler denemekten vazgeçmiyor. Genelde sık sık karşılaştığım doğal yöntemlerden biri ise Soğan, evet yanlış duymadınız bildiğimiz Soğan, peki ama bu nasıl sivri sinekleri kovmakta yardımcı oluyor. Soğanı ikiye bölüp yattığınız odaya koyduğunuzda sivrisinekler bu kokuya tahammül edemiyor ve odayı terk etmek zorunda kalıyor yani size yaklaşamıyor ve rahat bir uyku uyumuş oluyorsunuz. Buradaki en büyük sorun ise Soğan’ın kokusu, iki seçenek var ya sivrisineklere yem olup ısırıkları ile uğraşmak yada soğan kokusunu çekmek :)

Sivrisinek ısırıkları için doğal yöntemler.

İlaç kullanımını sevmeyenler için bir kaç doğal sivrisinek ısırıklarından korunma yöntemi.
Kolonya sürmek sivrisinek sokmalarına karşı iyi bir savunma aracıdır. ( Genelde Sık sık Bunu Yaparız)
Kaşıntının hafifletmesini sağlayacak baksa bir yöntem ise aspirin, bir aspirini biraz sulandırarak ezip şişen ve kaşınan bölgenize sürünüz.
Isırılmış bölgeyi soğuk suyla temizlemek iyi gelecektir, özellikle buz ile şişen bölgeye masaj yaparsanız kaşıntı hissini azaltacaktır.
Kendimde dememiş olduğum yöntemlerden biride diş macunu kaşınan bölgeye sürmektir. Malum her zaman yanımızda olan tatilde, plajda veya evde çok rahat ulaşabileceğimiz üründür.
Sivrisineklerden kurtulmanın doğal yolları anlatan konumuza bir göz atmanızda fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.