Siyah Beyaz Dizisi Kıvanç Tatlıtuğ kimdir?

Kıvanç Tatlıtuğ 27 Ekim 1983 yılında Adana’da doğmuştur. Adana’da bulunduğu süreçte basketbola meraklı olan Tatlıtuğ, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi ünlü kulüplerde basketbol oynamıştır. Daha sonraları manken olan Tatlıtuğ daha sonraları yakışıklılığının da etkisi ile oyunculuğa yönelmiştir. Yakışıklı oyuncu kendini 2002 yılında kazandığı Best Model of Turkey ve Best Model Of World ödülleri ile tanıtmıştır. Fakat asıl şöhretini 2005 yılında kazanmıştır. 2005 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Gümüş dizisinde Mehmet karakterini canlandırmış ve oyunculuk sektörüne adım atmıştır.

Ardından Menekşe ve Halil adlı dizide Halil rolünü canlandırmıştır. Kıvanç Tatlıtuğ şöhretinin zirve noktasına yine Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Halid Ziya Uşaklıgil’in Aşk-ı Memnu adlı romanından esinlenerek yapılan Aşk-ı Memnu adlı dizide Behlül rolünü canlandırarak ulaşmıştır. Kıvanç Tatlıtuğ, bu dizide güzel oyuncu Beren Saat ile başrolleri üstlenmiştir. Ardından yine dizi ve sinemalarda rol alan yakışıklı oyuncu 2011 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Kuzey Güney adlı dizide Kuzey karakterini canlandırmıştır. Daha sonraları Star TV’de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide rol almıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ ülkemizde bulunan oyuncular arasında çok popüler bir yer kaplamaktadır. Son olarak Star TV ekranlarında yayınlanacak olan Siyah Beyaz adlı dizide rol alacaktır. Kıvanç Tatlıtuğ 32 yıllık hayatına sayısız rol ve sayısız ödül sığdırmıştır. 2016 yılına kadar canlandırdığı tüm dizilerde defalarca “En iyi erkek oyuncu” ödüllerine layık görülmüştür. Modellik ödüllerinin yanı sıra tiyatro ve dizi ödüllerini de ekleyerek kırılması zor bir rekor elde etmiştir. Yakışıklı oyuncu 2016 yılında sürpriz bir kararla Başak Dizer ile evlenmiştir. Evliliğinin ardından Amerika’ya yerleştiği iddialarına rağmen Siyah Beyaz dizisinde rol alarak bu iddiaları yalanlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.