Siyah Beyaz Dizisi Tuba Büyüküstün kimdir?

Siyah Beyaz, yeni sezonda Star TV’ de başlayacak olan yapımcılığını Kerem Çatay’ ın (Ay Yapım) üstlendiği iddialı yapımlardan birisidir. Özellikle başrol oyuncuları ile yeni sezona bomba gibi düşeceği tartışılmaz bir gerçek. Erkek başrol oyunculuğunu Kıvanç Tatlı tuğ’ un, Kadın başrol oyuncusu olarak Tuba Büyüküstün’ ün rol alacağı dizi şimdiden birçok fan edinmiş durumdadır. Senaristliğini ”Kara Para Aşk”ın senaristleri Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat’ın kaleme alacağı, Yönetmenliğini ise ”Medcezir” dizisi yönetmeni Ali Bilgin’ in yapacağı dizi yeni sezonun en iddialı yapımlarından birisi olarak göze çarpıyor. Peki, Siyah Beyaz Tuba Büyüküstün kimdir? Daha Önce Hangi Dizilerde Rol Almıştır?

tuba-buyukustun-siyah-beyaz

Tuba Büyüküstün Türk sinema ve dizi sektörünün en başarılı kadın oyuncularından birisidir. Daha önce rol aldığı hemen hemen her dizide ödüller alan başarılı oyuncu yeni sezona da iddialı bir yapım ile giriyor. 1982 İstanbul doğumlu olan Tuba Büyüküstün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu. İlk olarak 2003 yılında ”Sultan Makamı” adlı dizinin son 4 bölümünde rol almıştır. Kariyeri de böylelikle başlamış oldu.

Hangi dizi ve filmlerde rol almıştır?

Film olarak Babam ve Oğlum, Sınav, Yüreğine Sor, Orman, Rüzgârın Hatıraları, Dar Elbise ve İstanbul Kırmızısı adlı filmlerde rol almıştır. Bunların yanı sıra yine birçok dizide rol almıştır. 2003′ te Sultan Makamı (Son 4 bölüm) , 2004 Çemberimde Gül Oya, 2006 Aşk Yolu, 2005- 2007 Ihlamurlar Altında, 2007- 2009 Asi, 2010- 2011 Gönül çelen, 2013 20 Dakika ve son olarak ta 2014 yılında yayına giren Kara Para Aşk adlı dizide rol almıştır. Kara Para Aşk dizisindeki rolü ile 8 farklı ödülün sahibi olmuştur. 20 Dakika ile yine 3 ödüle layık görülmüştür. Gönül çelen ile 7 ödül, Asi ile 1 ödül ve Ihlamurlar Altında ile 2 ödül almıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.