Ana Sayfa » Bakım ve Güzellik » Sonbahar Makyajı

Sonbahar Makyajı

Sonbahar Makyajı

       Bilinen sonbahar makyajları genel de hep sonbahar tonlarında, mat makyajlardı. 2014 – 2015 sonbahar modasında ise parıltılı gözler, renkli dudaklar, uzun –  kıvrık kirpikler, dikkat çekiyor. Ayrıca saçlar da ortaya çıkan ombre akımı bu sonbahar gözlere de ulaşmış durumda.

Twiggy Kirpikler

makyaş-teknikleri

 Böyle kirpiklere sahip olmak için kirpikler uzun ise takma kirpiğe ihtiyaç yok. Bu sene, eyeliner sadece göz kapağın üstünde değil, alt kirpik dibinde de yerini alıyor. Yani önce üst ve alt kirpik diplerine eyeliner çekilecek. Sonra kirpikler uzunsa rimel sürüp, kıvırdıktan sonra böylece bırakabilirsiniz. Uzun kirpiklere sahip değilseniz takma kirpik desteği gerekiyor. Kullanılan takma kirpik türüne göre yapıştırmasını yapın. Ve işte twiggy kirpiklere sahipsiniz.

Kırmızı Ruj

 Bu sonbahar şeftali tonu rujlardan sıyrılarak, kırmızı ile seneye damgasını vuracağa benziyor. Kırmızı rujun hem eşit dağılıp hem kalıcı olması için; rujdan önce hafif fondöten ve pudra uygulanacak. Ruju sürdükten sonra peçeteyle fazlasını almayı unutmayın.

Etnik Görünüm

Etnik bir görünüşe kavuşmak için gözlerde altın rengi, bakır tonlar ile farlara ince geçişler verilebilir.

Ombre Gözler

Göz ucundan başlayarak kaş bitiminde son bulan bir far modeli. Göz ucunda açık renk farla başlanacak ve kaş bitimine doğru renk koyulaşarak devam edecek. Görseldeki makyaj için; ışıltılı beyaz, ışıltılı altın sarısı ve hafif parlak kahve tonlarında fara ihtiyacınız olacak.

Doğal Görünüm

 Doğal bir görünüm için önce kullanılan fondötenin göz çevresine eşit miktarda ve doğru uygulanmış olmasına özen göstermek gerekiyor. Kirpikler de hafif bir maskara yeterli olacaktır. Yanaklar da ve dudaklar soft tonlarda gül rengi kullanılabilir. Aşırı kullanmak doğal görünümü bozabilir. Miktara dikkat etmek de fayda var.

Bu habere de bakabilirisiniz

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Çörek otunun ne kadar faydalı bir bitki olduğunu bol bol reklamı yapıldığı için hemen hemen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.