Suna Dumankaya Göz Altı Kırışıklıkları Maskesi

Zamanın su gibi akıp gitmesi insanlarında yaşlanmasına neden oluyor. Bu sayede vücudumuzun belli bölgelerinde kırışıklıklar meydana geliyor. Fakat en çok kişilerin farkına vardığı bölge ise göz bölgesidir. Bu yüzden kişiler konuşurken insanların gözlerine bakar ve hoşnut olmayan bir görüntü ile karşı karşıya kalırsınız. Göz kırışıklıklarının önemi burada başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Kırışıklıklar ile ilgi bir televizyon programında Suna Dumankayan’ın kırışıklık maskesi hakkında detaylı bilgi veriyordu. Tamamen doğal olan bu maskenin içeriği ve nasıl uygulandığı hakkında bilgilere bu makalemizde sizler için yer veriyoruz.

Suna Dumankaya Göz Altı Kırışıklıkları

Göz Altı Kırışıklıkları için Arı Sütü Kremi Tarifi
Buğday yağı ( 1 damla )
Arı sütü ( 1 çay kaşığı )
Kayısı yağı ( 2 damla )
E vitamini ( 1 ampul )
Bütün malzemelerin hepsini verilen ölçülerde ayarlayıp karıştırın ve bir süre balkona koyup bekletin. 2 – 3 saat geçtikten sonra göz çevrenize hazırladığınız bu karışımla dışarıdan içeriye doğru masaj yaparak yedirin. Buzdolabında 5 gün bekletebileceğiniz karışımı sabah ve akşam göz çevrenize uygulayabilirsiniz.

Suna Dumankaya Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Tarif
Limon suyu ( 1 dilim taze sıkınız )
Yumurta sarısı ( 1 tane )
Zeytinyağı ( 1 yemek kaşığı )
Yukarıda verilen 3 karışımı bir kaba ekleyin ve uygulamadan önce karışımı yarım saat dinlendirin. Ardından göz çevrenize masaj yaparak dıştan içe doğru karışımı yedirin. Bu karışımı kaz ayaklarına da uygulayabilirsiniz. 1 saat karışımı göz çevrenizde bekletin ve daha sonra ılık yüzünüzü bol su ile yıkayın.

Suna Dumankaya Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Maya
Süt ( 1 çay kaşığı )
Yaş maya ( 1 çay kaşığı )
Bal ( 1 çay kaşığı )
Eşit miktarlarda koyduğunuz maya ve sütü öncelikle eritene kadar tahta kaşık ile karıştırın. Ardından balı da ekleyip tekrar karıştırın ve göz çevreniz dahi tüm yüzünüze uygulayın. 15 – 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Ardından cildinizi ve göz çevresine kremini uygulayın. En iyi nemlendirici zeytinyağıdır. Elinizin altında krem yoksa zeytinyağı uygulayabilirsiniz.

Haftada 2 – 3 kere bu maskeyi yüzünüze ve göz çevrenize sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.