Vatan Haini Dizisi Azize Kimdir ? Bergüzar Korel Kimdir ?

Vatan Haini Dizisi Bergüzar Korel (Azize) Kimdir

 

Bergüzar Korel,  yeni dizi olan Vatan Haini dizisindeki ( Azize ) karakterini canlandıracak olan kişi olmakla beraber 1982 yılında Hülya Darcan ve Tanju Korel in evladı olarak dünyaya gelmiştir.  İlk ve Orta öğretimle eğitimini Yıldız adlı kolejde tamamlayan Korel,  daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi konservatöründe Tiyatro bölümünü tamamlamış ve profesyonel olarak çeşitli kulüplerde voleybol sporunu yapmıştır.  Üniversitede birçok kısa film ve tiyatro da yer alan Korel,  daha sonraları dünyaca ünlü oyun koçu olan Susan Batson ile çalışıp Özay Fecht in çeşitli çalışmalarına katılmıştır ve bu onun oyunculuk kariyerinde önemli bir yer tutmaktadır.

 

İlk dizi oyunculuğunu Kırık Hayatlar ile 1998 yılında gerçekleştiren Korel,  daha sonra 2005 yılında o dönem çok popüler olan Kurtlar Vadisi: Irak filminde Leyla karakteriyle rol almıştır.  Bu rol Korelin hayatında önemli bir rol tutmaktadır çünkü canlandıracağı karakter hem Arapça konuşmaktadır hem aynı dönem babası ağır rahatsızlık geçirmiştir.  Ama Korel bunların altından hakkıyla kalkmıştır.

 

Daha sonra çeşitli reklamlarda boy gösteren Korel, o yıllarda Zeytin Dalı dizisinde de rol almıştır. Daha sonra çok kısa bir süre içerisinde kariyerindeki asıl sıçrayışı gerçekleştireceği 1001 Gece Dizisinde rol alarak gerçekleştirmiştir. Bunun doğrultusunda 2006 Yılı en başarılı Kadın Oyuncu olarak Altın Kelebek Ödülüyle taçlandırmıştır.  Bergüzar Korel daha sonra rol Arkadaşı olan Halit Ergenç ile evlenerek hayatını birleştirmiştir. Bunun doğrultusunda da Ali isimli bir çocukları bulunmaktadır.  Ve Korel,  şuanda da aktif bir şekilde oyunculuk kariyerine devam etmektedir.  Bergüzar Korel bütün bunların yanında sosyal sorumluluk projelerine önem vermekte ve çeşitli projeler de bu doğrultuda rol almakta ve öncülük etmektedir.

 

Bu doğrultuda yaptığı çalışmalardan birisi de okuyorum Oynuyorum projesidir. Bu projeyle çocuklarla sokak tiyatroları düzenleyip onlara koçluk yapmıştır.  Bergüzar Korel çeşitli filmlerde de rol almıştır bu filmlerden bazıları; Romantik Komedi, Aşk Geliyorum Demezdir.

Bergüzar Korel Resimleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.