Vatan Haini Dizisi nerede çekiliyor, bölge hakkında bilgiler, adresler.

 

Eylül ayına doğru yaklaşırken yeni TV dizilerinin duyumları alınmaya devam ediliyor. Tatilin ardından izleyiciye sunulmak üzere hazırlanan iddialı dizilerden biri olan Vatan Haini dizisinin de 2016 yılının Eylül veya Ekim ayında Kanal D ekranlarında yayına gireceği düşünülüyor. Senaryosu Necati Şahin ile Nuran Evren tarafınsan yazılmakta olan Vatan Haini adlı dizi için özel mekanlar tasarlanıyor.

vatan-haini-dizisi-halit-ergenç

Dizinin başrol oyuncularından biri Halit Ergenç olacak. Bergüzar Korel, Onur Saylak ve Işıl Yücesoy gibi oyuncuların da yer alacağı dizinin çekimleri ise başlamış durumda. Halit Ergenç’in gerçek hayatta eşi olan Bergüzar Korel dizide “Azize” rolünde olacak. Ünlü ve sevilen oyuncu Halit Ergenç bu dizinin çekimleri için beş kilo vermiş bulunuyor. Birkaç kilo daha vermesi gereken oyuncunun adından çok söz ettirecek projede yer alması hayranlarını sevindiriyor.

İddialı olarak çekimlerine devam edilen ve merakla beklenen dizi kadrosuyla da gücünü şimdiden gösteriyor. Vatan Haini Dizisi nerede çekiliyor diye sorup araştıranlar için bilgilendirelim. İki aydır çekimleri yapılan dizinin setinin hangi şehirde ve hangi semtte kurulduğu merak ediliyor. Çekimler önce İzmir’de başlanacak. Çekim için hazırlanan özel platolardan biri İzmir, Kordon Boyunda kurulmuş. Döneme uygun dekor ve kıyafetlerle devam edilen dizi çekimlerinde çok sayıda kişi görev alıyor. Daha sonraki çekimlere Ege bölgesi ve İstanbul’da devam edileceği bilgileri alınmış durumda. Bölge hakkında bilgi bu kadar da değil. Yeni çekilecek olan bölümlerin sakin ortamlarda, İstanbul’da olması planlanmış. Savaş yıllarını anlatan dizinin çekimi için geniş ovalarda set kurulacağı düşünülüyor.

Gösterime başlanmasa da meraklı bir kitle dizi setlerini takip ediyor. Dizide karakterlerden vatansever bir asker olan Cevdet ile Azize arasındaki aşk ve vatana duyulan aşk konu alınıyor. 1919 yılındaki İzmir’in Yunanlılar tarafından işgali, Milli, Mücadele yılları, Kurtuluş Savaşındaki mücadele yeni sezonda çok ilgi görmesi beklenen Vatan Haini dizinin ana hattı olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.