Websearch Virüsünden Kurtulma Yolları (Reklam Virüsü)

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

60ad9a5babc5b57ba55547e24054130f

Her ne kadar makale başlığında virüs olarak belirtilsede web search aslında bir virüs değildir.Web search internet korsanlarının kendi istedikleri siteyi hit yapma ve tıklanma sayısını artırma gibi amaçları bulunmaktadır.Ama bu zararlı uygulama çoğu kişi tarafından virüs olarak görülmektedir.

Ayrıca tarayıcınızı açtığınızda Google anasayfası gelmesi gerekirken web search anasayfayısı gelmektedir.Web search virüsü çeşitli sitelerden bulaşabilir her hangi bir şey yapmadan kurulduğundan bile haberiniz olmayabilir.Ama internette gezinirken bir anda web search virüsünün istediği siteler yeni sekmede açılıyor.Denetim masasına baktığınızda web search virüsünün uygulamasını görebilirsiniz fakat kaldır butonuna tıkladığınızda saatlerce beklesekde bu uyguluma kalkmıyor.Bu yüzden ikinci bir uyguluma yüklemeye gerek duyuluyor.

ADIM 1 

İlk olarak AdwCleaneri indiriyoruz.Bu hiç uzun sürmez çünkü 1 mb bile yer kaplamıyor.Hangi siteden indirelim derseniz gezginler.net sitesinde türkçe haliyle indirebilirsiniz.

ADIM 2

AdwCleaner.exe’yi yükledikten sonra tara veya scan butonuna basıyoruz.Bu uygulama web search virüsünü temizlemenin yanında bilgisayarınızdaki diğer zararlı uygulamalarıda bulacaktır.

ADIM 3

AdwCleaner zararlı uygulamaları bulduktan sonra silinmesini istemediğiniz dosyaların tick işaretini kaldırmanız gerekiyor aksi takdirde silinecektir.

ADIM 4

Zararlı uygulamaları temizlemek için sil,delete veya scan butonuna tıklıyoruz ve web search virüsünden kurtuluyoruz.

Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.