WhatsApp bilgisayara nasıl kurulur ?

Whatsapp Web Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Bildiğiniz üzere WhatsAppa son bir güncelleme geldi artık WhatsApp‘ı web üzerinden kullanabiliyoruz ancak bunu kullanabilmemiz için belli şartlar var. Öncelikle iphonelarda kullanamıyoruz. Telefonumuz Android, Windowsphone,Blackberry yada s60 dedikleri nokia modellerinden olması lazım ayrıca telefonunuzda WhatsAppı son güncellemeyi yapmış olmanız lazım.

Bunu yapmak içinde markete gidiyorsunuz WhatsApp yazıyorsunuz ve orada bir güncelleme varsa eğer zaten görüyorsunuz güncellemeyi indir diyerek güncellemeyi yapabiliyorsunuz . Eğer güncelleme çıkmıyorsa telefonunuzda WhatsApp web i göremiyorsunuz arkadaşlar bu henüz yeni çıkan bir hizmet olduğu için bunun bütün telefonlara gelmesi bir kaç gün sürecektir.

Daha sonra telefonumuza güncellemeyi yaptıktan sonra Menü düğmesine basıyoruz ve açılan listede WhatsApp web görülüyor arkadaşlar. ve buna tıkladığınız zaman gördüğünüz gibi kamera açılacak ve bir kod taramaya çalışıyor bu kodu taramak için bilgisayarımızdan web.WhatsApp.com adresine giriyoruz ve karşımıza çıkan QR kodunu nu kameraya gösteriyoruz arkadaşlar QR kodunu okuttuğumuz zaman zaten çok hızlı bir şekilde okuyor telefonumuz ve artık bilgisayarda kullanıma hazır bir hale geliyor WhatsApp .

WhatsAppı bilgisayarda kullanmanın güzel yanı bilgisayar başında çok fazla vakit harcıyorsanız ve iki dakikada bir telefonla Web WhatsApp tan birisiyle mesajlaşıyorsanız elinizi sürekli telefona götürme zahmetinden kurtarıyor sizi aynı zamanda telefon klavyesiyle yazmaktansa bilgisayar klavyesi ile yazmak çok daha fazla hızlı olacaktır. Şöyle bir güzelliği de var WhatsApp ‘tan biri sizi fotoğraf gönderirse bu fotoğrafları direk bilgisayarımıza kaydedebiliyoruz. Sesleri de o şekilde kaydedebiliyoruz. Güzel düşünülmüş bir özellik ayrıca 3. part yazılımlarla bunları yapabiliyorduk şuan WhatsApp tarafından legal olarak yayınlanmış durumda ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor .

Tekrarlamak gerekirse crome tarayıcı kullanmanız gerekiyor, Web WhatsApp ‘ın son sürümünü indirip güncellemeniz lazım ve unutulmaması gereken İphoneler bu özelliği kullanamamaktadır. Buda iphone’nin uygulamalara getirdiği kısıtlamalardan dolayı WhatsApp ekibi iphone için çıkaramadıklarını belirtiyor.

Eğer siz web WhatsApp ı ilk kullanacaksanız arkadaşlar oturumu açık kalsın diye bir seçenek var onu işaretlerseniz siz sekmeyi kapatsanız bile WhatsApp oturumunuz bilgisayarda açık kalıyor . Eğer o sekmeyi seçmezseniz WhatsAppta hiç bir işlem yapmazsanız 5 dakika sonra otomatik olarak sizi çevirim dışı haline getiriyor yani oturumunuzu kapatıyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.