Windows 8 Format Atma Resimli Anlatım

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Microsoft’un en son işletim sistemlerinden biri olan Windows 8, yep yeni arayüzü ve kolay kullanımı ile bir çok kullanıcıdan tam puan almış gibi görünüyor. Bu makalemizde sizlere Windows 8’e CD olmadan nasıl format atılır bunları anlatacağız. Öncelikle yapmanız gereken adımları tek tek sıralacağız, Windows 8 işletim sistemi bilgisayarınızda zaten mevcut burada yapmanız gereken sadece onu tekrar kurma özelliğini aktif hale getirmek olacaktır. Format dediğimizde genelde bunları bilgisayar uzmanlarının yapacağı işler gibi görürler ama artık bu tür makalelerden faydalanarak boşa para vermeden bu işi evde kendiniz çok kısa bir sürede halledebilirsiniz.

windows-8-format

UYARI: Bu işlemi yaptığınızda bilgisayarınızda bulunan bütün veriler silineceğinden dolayı,  işlemi yapmadan önce bilgisayarınızda bulunan önemli bilgilerinizi YEDEKLEYİNİZ !!!

1. Bilgisayarımızın Masaüstüne geldiğinizde sağ köşeye fareyi getirin ve orada sağ köşeden çıkan ve ekran göreceksiniz en altta bulunan ayarlar sekmesine gelerek resimde göründüğü gibi tıklayınız.

resim_1
2. Yukarıdaki bölümde ayarlar sekmesine tıkladığımızda aşağıdaki resimde görüldüğü gibi menünün alt kısmında bulunan bilgisayar ayarlarını değiştir kısmını tıklayın.

resim_2
3. Resimde gördüğünüz gibi Şimdi de sol menüde bulunan Genel kısmına ve daha sonra Herşeyi Kaldırın ve Windows’u Yeniden Yükleyin başlığı altında bulunan başlayın butonuna basın.

resim_3
Artık format atmak için sadece bir kaç seçenek kaldı bunları tıkladıktan sonra bilgisayarınız windows 8 işletim sistemini tekrar bilgisayarınıza kuracak.

Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.