Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Bayanların en çok özendiği ve bakımını sağlamak için türlü yöntemler denediği saçları, kimi zaman bazı sorunlar ile karşımıza çıkabiliyor. Özellikle her saç tipinin kendine özgü sıkıntıları vardır ve saç tipine uygun olmayan bakımlar sorunu dahada büyütebilir. Bu nedenle saç tipinize uygun bir yol izlemeniz, saçlarınızın daha dolgun, parlak ve sağlıklı görünmesine büyük katkı sağlayacaktır.

Yağlı saçların bakımı içinde aynı durum söz konusudur. Saç yağlanmasının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerin en başında, saç derisinde bulunan gözeneklerin fazla yağ üretmesi gelir. Yaşanan stres, hormonel değişiklikler, ergenlik, sık sık taranan saçlar, uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullanımı, sağlıksız beslenme, gibi daha birçok neden saç yağlanması nedeni olarak karşımıza çıkar. Yağlı saçlara sahip olan kişilerin, kötü bir görüntü, kepeklenme, kaşıntı, saç derisinde oluşan iltihaplar gibi sorunlarla uğraşması gerekebilir.

Yağlı saçlar için önerilen, sık sık saçları yıkamamak. Saçların2-3 günde bir, yağlı saçlar için üretilen iyi bir şampuanla yıkamanız, saçlarınızdaki yağ miktarını bir miktar azaltabilir. Kullanacağız yağlı saçlara özel saç kremi, saçınızın yağını azaltmak konusunda size yardımcı olacaktır. Ancak saç kremini kullanırken, saç kremini sadece saçlarınızın uçlarına uygulamaya, saç diplerine sürmemeye dikkat etmelisiniz. Duşunuzu sıcak su ile değil, ılık suyla almalısınız. Sıcak su, saçınızın daha çok yağlanmasına neden olacaktır. Saç jölesi, saç sprey ve şekillendiriciler yağlı saçlar için kullanılmaması gereken ürünler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.