Yeni Facebook İfadeleri Android’ De Nasıl Kullanılır Açıklama ve Video

Yeni Facebook İfadeleri Android’ De Nasıl Kullanılır Açıklama ve Video

 

Artık kelimelere ne gerek var. Emojiler ve ifadeler yeter bize. Her türlü beğenme, üzülme, şaşırma duygumuzu emojiler ve ifadelerle dışa vuruyoruz. Sosyal medya devi Facebook da bunun farkında olduğu için uzun süren taleplere dayanamadı ve “beğen” ifadesinin yanına “muhteşem”, “ha ha ha”, “inanılmaz”, “üzgün” ve de “kızgın” ı ekledi. Gerçi pek çoğu bir “dislike” butonu olmasını bekliyordu. Ama Facebook yöneticileri bunu uygun bulmamış olmalı ki “dislike” butonuna yeni ifadeler arasında yer vermediler. Belki “kızgın” surat ifadesi “dislike” ifadesinin yerine kullanılabilir. Bu yeni ifadeler sayesinde örneğin artık hasta olduğu yönünde Facebook’ da bildirimde bulunan bir arkadaşınızı “beğenmek” zorunda değilsiniz. Peki, yeni Facebook ifadeleri Andorid’ de nasıl kullanılır?

Gel gelelim yeni Facebook ifadelerini andorid işletim sistemine sahip cihazlarda kullanmak isteyenler ilk başta ufak bir sürprizle karşılaştılar. İlk başta pek çok kullanıcı bu yeni ifadelerin cihazlarında kullanılamayacağını düşündü. Ancak yeni Facebook ifadelerini android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanmanın çok basit bir yolu var. Bunu yapmak için öncelikle “beğen” simgesinin üstüne kısa süreli olarak basılı tutun.

Bunu yaptığınız takdirde; Facebook’ un yeni eklenen ifadelerinin de olduğu popup penceresi açılacaktır. İşte açılan bu pencerede parmağınızı bırakmadan istediğiniz ifadeyi tıklamanız mümkün. İşte bu kadar basittir. Belki yakında buna da gerek kalmayacak bu işleme gerek kalmadan doğrudan istediğimiz ifadeyi seçebileceğiz. Ama o güne kadar Facebook’ takı yeni ifadeleri android cihazlarda kullanmak için bu işlemi yapmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.