Yılbaşı Ruhunu Yansıtan 5 Muhteşem Film

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Konu yılbaşı filmleri ise hemen hemen her yerde karşınıza çıkacak bir film, “Aşk Her Yerde”. Birçok ünlü ismin yer aldığı film kesinlikle yılbaşı hakkında yapılmış en iç ısıtan filmlerden. Londra’nın büyülü Noel zamanında geçen film farklı karakterlerin birbirleriyle bir noktada kesişen aşk hikâyelerini konu alıyor. Ve herkese önemli bir mesaj veriyor: Kim olursanız olun aşktan kaçamazsınız!

John Cusack ve Kate Beckinsale’in başrollerini paylaştığı filmde bir dükkânda tesadüfen tanışan çiftin hikâyesi konu alınıyor. Sıradan bir sohbetle başlayan tanışma inanılmaz bir geceye dönüşüyor. Birkaç yıl sonra geçirdikleri o muhteşem gece akıllarına düşüyor ve birbirlerine âşık olduklarını fark eden çiftin geriye yapacak tek şey kalıyor: Birbirlerini bulmak ve yeniden konuşmak.

Biri Londra’da diğeri Los Angeles’da yaşayan iki kadın, erkeklerle ilişkilerinde sıkıntı çekmektedirler. Bir gün yaşadıkları evleri takas etmeye karar veriyorlar ve hikâye böyle başlıyor. Filmin kadrosunda Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law gibi ünlü isimler yer alıyor.

 

yilbasi_filmleri_home_alone 4 – Home Alone (Evde Tek Başına)

Ben bu filmi izlemedim diyen yoktur aramızda, öyle değil mi? Belki çocukluğumuzdan beri her sene sonunda bu filmi izlesek de yine de sıkılmıyoruz. Şuan 36 yaşında olsa da bizim için hep filmdeki haliyle kalacak olan Macaulay Culkin’in ailesi tarafından unutulduğu evde yaşadığı maceraların yer aldığı film, karlı bahçeler ve ışıl ışıl süslerle sizi tekrar filmi izlemeye davet ediyor.

Tim Burton denince akla gelen ilk filmlerden biri olan “Noel Gecesi Kâbusu”, stopmotiontekniğiyle çekilmiş müzikal animasyon olma özelliğini de taşıyor. 1993 yapımı bu filmde, Balkabağı Kral Jack Skellington’un hanedanlığı, Halloweentown’da geçen komik olaylar işlenmektedir. Fantastik filmlerden hoşlanıyorsanız, bu filmi kesinlikle kaçırmamalısınız.

Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.