Youtube Ekolayzer Ayarı Nasıl Yapılır? Video

Youtube Ekolayzer Ayarı Nasıl Yapılır?

 

Günümüzüm en çok tıklanan sitelerinin başında şüphesiz Youtube geliyor. Komik videolardan, filmlere, dizilere kadar her şeyi Youtube’ da bulmak mümkün. Ancak belki de Youtube artık daha da çok müzik dinlemek için kullanılıyor. Youtube sayesinde artık kimse bilgisayarına müzik indirmek zorunda kalmıyor. Dilediği müziğe Youtube’ dan ulaşmak çok kolay. Peki, Youtube’ daki bu müzik videolarının üstünde istediğiniz gibi oynamak, müzik zevkinize göre ayarlamak yapmak ister misiniz? Eğer siz de müzik tutkunlarındansanız evet dediğinizi duyar gibiyiz. Bunun için müzik videolarına ekolayzer ayarı yapmak gerekiyor. Peki, Youtube ekolayzer ayarı nasıl yapılır? Bu yazımızda ekolayzer ayarlarını nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz.

 

Öncelikle youtube video ekolayzer ayarlarını yapabilmek için Chromium tabanlı bir internet tarayıcı kullanıyor olmanız gerekir. Örneğin Google Chrome ya da Yandex Chromium tabanlı bir internet tarayıcılarındandır. Ve youtube videolarında ekolayzer ayarı yapabilmek için bilgisayarınıza “Audio EQ” eklentisini indirmelisiniz. Bu eklentiyi bilgisayarınıza indirdikten sonra adres çubuğunun yanında üç çubuk işaretinin olduğu Audio EQ işaretini göreceksiniz.

 

Şimdi tarayıcınız açıp Youtube’ un sayfasına girin ve bir müzik videosu açın. Videoyu açtıktan sonra yukarıda bahsettiğimiz Audio EQ işaretine tıklayın. Bu işareti tıkladığınızda ilgili müzik videosunda ses ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirebileceğiniz ses ayarları ekranı çıkacaktır. İşte bu ekranda çıkan 10 adet özel çubuğu kullanarak müzik videolarını istediğiniz gibi şekillendirip size özel müziği yaratabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.