Yüksek Sosyete Dizisi Kerem (Engin Öztürk) Kimdir?

Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 tarihinde gözlerini dünyaya açmıştır. Babası askeriyeden emekli olan Engin Öztürk’ün annesi ise ev hanımıdır. Öztürk, evin en küçük çocuğudur ve dört kardeştir. Eskişehir’de doğan ünlü oyuncu aynı zamanda Eskişehir’de de büyümüştür. Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi’nde orta öğretim eğitimini alan Engin, Üniversite eğitimini almak için ise Ankara’ya gitmiş ve 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Aslında Engin’in okumuş olduğu Hacettepe üniversitesi onun ikinci üniversitesidir. İlk üniversitesini ise 2003 senesinde Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda okumuş ve başarıyla mezun olmuştur. Okulda bulunduğu tiyatro kolu onu çok etkilemiş ve belkide hayatını değiştirmiştir. Askerlik yerine tiyatroyu tercih eden Engin, günümüzde bizlerin karşısında ekranlarda yerini almış bulunmaktadır.

Engin Öztürk Daha Önce Hangi Dizilerde Oynadı ?

boyuyasikilosunenedir_engin-ozturk-kimdir-boyu-yasi-kilosu-goz-rengi-nedir-1

Birçok ünlü dizide oynayan Engin Öztürk, yaklaşık olarak 2010 tarihinden beri bizim ile birlikte. Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisi ile kendini ülkemizde ve birkaç ülkede gösteren ünlü oyuncu bu dizide yaklaşık olarak 2 sene oyunculuk yaptıktan sonra farklı dizilerde rol almaya devam etti. Bu diziden sonra Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi isimli dizide bir komiseri canlandırmakta olan Engin Öztürk 2012 yılından 2013 yılına kadar burada rol aldı ve sonrasında oyunculuk kariyerine devam etti.

Muhteşem Yüzyıl gibi milyonların seyretmiş olduğu dizide de görev alan Engin Öztürk artık kariyerinin zirvesine çıkmış bulunuyordur. Şehzade Selim’i canlandıran ünlü oyuncu 1 sezonda burada rol aldıktan sonra Hayat Yolunda dizisinde çok kısa bir süre Dr.Cem Korcan’ı canlandırdı.

Engin Öztürk son olarak Yüksek Sosyete isimli dizide Kerem karakterini canlandırıyor ve başarısını koruduğu sürece de canlandırmaya devam edeceğini birçok kişi gibi bizde biliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.