Yüksek Sosyete Ece (Meriç Aral) Kimdir ?

1 Temmuz 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Meriç Aral’ın annesi ve babası avukatlık mesleğine sahiptir. İstanbul’da doğmasına karşın olarak burada yetişmiştir aynı zamanda. Lise eğitimini alan Aral, üniversite eğitimi için Bilgi Üniversitesini tercih etmiş ve ailesi gibi o da Hukuk bölümünü ve yan dal olarak karşılaştırmalı edebiyat eğitimini almış ve 2012 tarihinde de mezun olmuştur.

Meriç Aral’ın başlarda oyunculuk hevesinin olmadığı avukatlık stajı yapmasından anlaşılsa da daha sonraları Yeni Sinemacılar ile film asistanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2012 senesinde ise Nurgül Yeşilçay ve Şahin Irmak ile birlikte Sultan dizisinde oynamak için çağrılmıştır. Deneme turunu başarıyla geçen Meriç Aral, bu sayede de sineme hayatına da başladı.

Oyunculuk ile eğitimini Craft Oyunculuk Atölyesinde alan Meriç Aral’ın dersleri Bahar Kerimoğlu ile halen devam etmektedir. Ünlü oyuncunun yapmış olduğu en büyük adımı ise Medcezir dizisinde aldığı Hale Karakteri oldu. Yaklaşık olarak iki sezon burada rol alan oyuncu aynı zamanda Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay ve Şebnem Dönmez ile de aynı setlerde bulundu.

e05626de-f443-4737-8e1a-706b977073c1

2014 senesinde Çağan Irmak’ın filmi olan Unutursam Fısılda isimli dizide Hümeyra karakterini canlandıran ünlü oyuncu daha sonraları ise Mediha karakterini de canlandırdı.

Meriç Aral’ın oynamış olduğu diğer dizi ve sinema filmleri arasında ise; Hesapta Aşk sinema filmi, Unutursam fısılda sinema filmi, Muska sinema filmi, Medcezir dizisi, Balayı sinema filmi ve Sultan dizisi gibi projeler bulunmaktadır.

Son çalışmalarında ise Bi Yapım‘ın Star tv adına sunmuş olduğu Yüksek Sosyete dizisinde oyuncuların belli olmasıyla birlikte Meriç Aral ismi de bizlere sunuldu. Meriç Aral rol aldığı Yüksek Sosyete dizisinde ise Ece karakterine hayat veriyor.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.