Yüksek Sosyete Ece-Meriç Aral Kimdir?

Yüksek Sosyete Ece-Meriç Aral Kimdir?

 

Tek televizyonlu dönemlerden, ulusal ve yerel bazda yüzlerce televizyon kanalının olduğu günümüze kadar sayısı binleri geçen televizyon dizisi çekilmiştir. Bu dizilerde tecrübeli, tecrübesiz, tiyatro kökenli, manken, sarkıcı pek çok oyuncu rol almıştır.

Son yıllarda çekilen dizlerden Medcezir’de oynamış olan Meriç Aral; aile mesleği olan hukuku seçerek; Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve yan dal Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden mezun olmuştur.

Yüksek-Sosyete-dizisi-Ece-kimdir-Meriç-Aral  Kendi anlatımı ile ailesinin; önce hukuk okumasını ardından hangi mesleği isterse onu yapabileceğini belirtmesi ile avukatlık stajını tamamladıktan sonra film asistanı olarak çalışmaya başlayarak film ve dizi sektörüne giriş yapmıştır.

2012 yılında Nurgül Yeşilçay ile Şahin Irmağın başrol oynadığı Sultan dizisi oyuncu seçimlerine davet edilen sanatçı; seçilerek dizi kadrosuna girmiş ve oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır.

2014 yılında Unutursam Fısılda adlı filmde, 2015 yılında ise Hesapta Aşk filminde rol almıştır. Ancak en çok ses getiren rolü 2013 2015 yılları arasında yayınlanan Medcezir’deki rolü olmuştur.

Bugün, Yapımcılığını Burak Sağyaşar’ın yaptığı Yüksek Sosyete isimli dizide Ece karakteri ile karşımıza çıkan Meriç Aral; dizide başrolü paylaşan Cansu (Hazar Ergüçlü) karakterinin iş yerinde, yeni tanıştığı arkadaşını canlandırmaktadır.

Ailesi ile problemler yaşayan zengin kızı Cansu’ya hiç bilmediği; sıradan insanların yaşantısını öğreten Ece, aynı zamanda dizide Mert’in (Ozan Dolunay) yerine geçen Kerem’e (Engin Öztürk) de aşık olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.