Yüksek Sosyete Mert-Mehmet Ozan Dolunay Kimdir?

Yüksek Sosyete Mert-Mehmet Ozan Dolunay Kimdir?

 

Mehmet Ozan Dolunay, 2014 yılında Selçuk Yöntem’in ATV’de sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster? Yarışmasına katılarak 125.000.000 TL ödül kazanmıştır. Katıldığı bu yarışmadan sonra tanınmıştır. Mehmet Ozay Dolunay, 1991 Antalya doğumlu olup İstanbul’da yaşamaktadır. Aslen Antalyalı olan Mehmet Ozan Dolunay Koç Üniversitesi Makina Bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk eğitimine 2013 yılında Craft Oyunculuk Atölyesinde başlamıştır. Mehmet Ozan Dolunay’ı aldığı 2 yıllık eğitimin ardından 2015 yılında televizyon ekranlarında görmeye başladık.

mehmet-ozan-dolunay-yüksek-sosyete-dizisi-mert-kaç-yaşında

2015 yılında oyunculuğa adım attığı ilk “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisidir. Bu dizide Mehmet Ozan Dolunay Barış karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında ise Oyunbozan dizisinde Rüzgar karakterini canlandırmıştır. Ancak dizi yeterli ilgi görmemesi nedeniyle 3 bölüm sonra yayından kaldırılmıştır. Son olarak ise yine 2016 yılında çekilmeye başlayan ve halen devam eden Yüksek Sosyete dizisinde oynamaktadır.

 

Mehmet Ozan Dolunay Yüksek Sosyete dizisinde Mert karakterini canlandırmaktadır. Mehmet Ozan Dolunay dizide sosyeteye ait biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizide zengin, çalışmak istemeyen, haylaz ve çapkın Mert karakterini canlandırıyor. Beraber büyüdüğü evin hizmetkarlarının oğluyla çok yakın arkadaştırlar. Çalışmaya yüzü olmayan Mert işlerini evin hizmetkarlarının oğluna yaptırmaktadır. Çapkınlık ve kızlar daha çok ilgi alanına girmektedir. Annesini ve babasını kaybetmiş babaannesiyle birlikte yaşamaktadır. Mert babaannesinin her istediğini yapmak zorunda bırakılmıştır. Babaannesinin özellikle iş konusunda adım adım başa geçmesini, tecrübe kazanmasını istemektedir.

Yüksek Sosyete 2. Bölüm – Mert’i Şaşırtan Sürpriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.