Yurt Dışından Telefon Sipariş Ederseniz Bakın Başınıza Neler Gelecek

Yurt Dışından Telefon Sipariş Ederseniz Bakın Başınıza Neler Gelecek

 

Genellikle telefon kullanıcıları yurtdışından sipariş edilen telefonların bütçeye daha uygun olduğunu düşünmektedirler. Fakat bu alışveriş o kadarda doğru bir yöntem değildir. Bu işlem sonrası sorunlarla karşılaşmamız mümkündür. Bunlardan başlıca akla gelenleri arasında ;

 

Sipariş edilen cihaz ülkemize giriş yapılırken gümrükte vergi kapsamına alınabilir ve ücret talep edilebilir. Yeni düzenlemeler ile gerçekleşen yasa gereği yurt dışından ülkemize getirilen bir cihaz 3 ay kullanım hakkına sahiptir. 3 aylık kullanım sonrası iletişime ime kaydı kapatılmaktadır ve buda cihazımızı kullanmamız anlamına gelmektedir. Kullanmak için ise pasaport ile belirli ücretler karşılığı ime kaydını yaptırmamız olacaktır. Bu işlemde maddi olarak kayıp anlamına gelmektedir. Ayrıca uygun bir pasaport bulamamamız durumunda cihazımızın da tamamen kullanılamayacağı anlamına gelmektedir.

 

Sipariş ettiğimiz cihaz belirli sebepler ile arıza yapması durumunda garanti kapsamı dışında kaldığı için,  arızanın durumuna göre ücretler karşılığı ile onarılması gerekmektedir. Buda bize maddi olarak kayıp anlamına gelmektedir. Garantili bir cihazı ülkemizden temin etmiş olsaydık,  garanti kapsamı ile onarılacak bir arıza verdi ise ücretsiz olarak sorunumuzu halledebilir ya da yeni bir cihaz ile değişim sağlayabilirdik. Sipariş verdiğimiz cihazın ülkemiz içerisinde teknik servis noktası yok ise,  cihazımızın da onarımına olanak vermeyeceği için cihaz kullanılmaz bir durumda da kalabilir.

 

Bu sebep ile ne kadar uygun fiyat olduğunu düşünerek yurtdışından telefon siparişi ver sekte ilerleyen zamanlarda oluşabilecek bu sorunlar nedeni ile maddi olarak ödeyeceğimiz sorunlar ile aynı paraya denk geleceği için bütçemize uyan garantili ülkemizde satılan cihazları satın almamız mantıklı görünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.