Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer?

 

Yüzümüzde oluşan lekeler, sivilceler, siyah noktalar için ilk başta akla gelen maske oluyor. Tabi çarşılarda satılan o pahalı yüz ve vücut kremlerini kullanmak yerine evinizde en doğal hali ile kreminizi hazırlayabilirsiniz. Limon, yüz bakımı için kullanılabilecek en doğal ilaçtır. 1 yemek kaşığı limon suyunu ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın yüzünüzdeki oluşan lekelerin üstüne sürün, kuruduktan sonra biraz bekleyip soğuk suyla yıkayın ve kurulayın.

Limon içindeki içerdiği c vitamini sayesinde yüzünüzdeki oluşan lekeleri kurutacak ve zamanla kaybedecektir.

Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer?

Dilerseniz sadece limonu ortadan ikiye kesebilir yüzünüze sürebilirsiniz. Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer? Başka bir alternatif yolu yok mu diyorsanız eğer, var tabii soğan ve sirke ikilisi de yüzünüzde oluşan lekeleri giderebilir. 1 tane normal büyüklükte bir soğanı güzelce ezin ve çıkarabildiğiniz kadar suyunu çıkartın yarım çay bardağı sirkeyle beraber güzelce karıştırın karışımı yaptıktan sonra, ister elinizle, isterseniz pamuk ile lekelerin üstüne biraz sürün.

Yüzde Oluşan Lekelere Çözüm

Diğer bir yöntem ise, süttür 2 yemek kaşığı süt ile 1 yemek kaşığı hardal tozunu iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yine bir pamuk yardımıyla sürün. Yine biraz beklettikten sonra aynı şekilde yıkayınız. Uyguladığınız bu yöntemler sayesinde, yüzünüzdeki lekelerin zamanla azaldığını yok olduğunu göreceksiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.