Yüzdeki Leke ve Sivilce İzleri Nasıl geçer

Her ne kadar ergenlik çağında olanların problemi olarak gözüksede aslında bir çok yaşta insanların sık sık yaşadığı ortak problemlerden biridir Sivilce Lekeleri. Peki yüzümüzde bulunan çirkin bir görüntüye sahip olan Sivilce lekelerini Nasıl götürebiliriz. Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili bir çok makale okudum ve sivilcelerin lekelerini yoketmek için satılan losyonlar ve kremlerin olduğunu gördüm. Fakat neticede bu soruna birde şu açıdan bakmak gerek. Ücretli olan bu krem veya losyonu herkes alamayabilir bu gayet normal ama bizim  burada belirttiğimiz doğal formüller sayesinde hem Sivilce lekelerinden kurtulmuş olacaksınız. Hemde cebinizden avuç avuç para çıkmayacaktır.

Öncelikle bu formülden bahsetmeden önce Sivilceler neden iz bırakır bununla ilgili kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum. Yüzünüzde çıkan sivilcelerden rahatsız olmanız ve onun bir an önce gitmesini istemeniz gayet normel zaten bir çok kişi bu şekilde düşünmektedir. Fakat bunun için zamana ihtiyacımız var. Yüzümüzdeki Sivilce ile oynarsanız yani patlatma vs veya sıkma gibi girişimlerde bulunursanız kısa sürede yayılacak ve oynadığını Sivilce iz bırakacaktır. Sivilcelerin bıraktıkları lekeler için bir formül var fakat doğru olan bu Sivilceleri zamana bırakıp kendi kendine geçmesini beklememiz olacaktır.

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Doğal Yöntemler
Limon: Bir çok hastalığa ve salataların olmaz ise olmazlarından biri olan Limon suyu doğal bir ağyuzdeki-lekeler-icin-2artıcıdır. Bu sayede  C vitamini ile kolajen üretimini desteklemektedir. Limon, suyunu sıktıktan sonra sivilce yüzünüzdeki iz bırakmış bölgeye yani lekeli olan kısma  bir parça pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra hemen anında sonuç vermesini beklemek doğru olmaz bu yüzden; sivilce izinin görünümü azalana kadar günde 2-3 kez uygulayın. Eğer cildiniz hassas ise Limon suyunun 1/2 su ilave ederek lekelerin üzerine sürebilirsiniz.
Bal: Binbir derde deva olan Bal burada sivilce tedavisinde oldukça etkilidir ve sivilce izlerine karşı da kullanılabilir. Sivilce izlerini yoketmek için balı bir kaç farklı yöntemle kullanabiliriz. Bunlardan birincisi ve en basit olanı; Balı sivilce lekesinin üzerine sürüp sabaha kadar beklemek olacaktır. İkincisi ise; 2 Yemek kaşığı bal ve yarım Kase yulaf ezmesi ile karıştırın ve izlerin bulunduğu yere sürün, bu işlemi yaptıktan sonra ortalama 15 ila 20 dk bir süre bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayınız.
Aloe Vera: Özellikle Cildi yumuşatmak için kullanılan Aloe Vera, dokuları iyileştirme özelliğinede sahiptir. Bu özelliği sayesinde dokuların onarılmasında ve tekrar canlandırılmasında yardımcı olmaktadır.Aloe vera jelini sivilce izi geçene kadar sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanın.
Zeytinyağı: Antioksidanlar ve cilt için önemli A, D, E, C, B1 ve B2 vitaminleri bakımından oldukça  zengin olan zeytinyağı sivilce izlerini hafifletmek adına ve cildi yumuşatarak tahrişi azaltmak için kullanılabilir. Zeytinyağını bir parça pamuk alarak izlerin üzerine sürünüz ve 10 15 dk bekleyiniz daha sonra yüzünüzü ılık bir su ile yıkayınız.

Son olarak bu yukarıda maddeler halinde sıraladığımız doğal formülleri uyguladıktan sonra Sivilce Lekeleriniz geçmiyor ise; Cerrahi mudalaler ile Lekelerin üstesinden çok kolay gelebilirsiniz. Lazer ile yapılan bu işlemde,
cildin üst katmanında bulunan sivilce izi temizlenirken aynı zamanda kolajen üretimi de tetiklenerek cildin daha pürüzsüz olması sağlanabiliyor. Ancak lazerle tedavi yöntemi her ciltte kullanılamadığı için önce bir dermatoloğa danışmanızı öneririm.

“Yüzdeki Leke ve Sivilce İzleri Nasıl geçer” üzerine 2 yorum

  1. Herşeyi deniyorum ama bir türlü izler gitmiyor. Bunları da deniycem inşallah geçer artık bunaldım. Yüzümden iğrenmeye başladım :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.