Zayıf ve İnce Saçları Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Öncelikle her insanın ortak problemlerinden biri olan Saç Bakımı, oldukça zor ve uğraş vericidir. Saç bakımı dediğimizde aslında bir çok alanı kapsadığını biliyoruz. Saç dökülmesinden tutun saç köklerinin zayıflaması ve yağlanma nedenleri kadar bir çok sorunu kapsıyor. Öncelikle bu makalemizde saçlarımızı nasıl güçlendiririz. Doğal yöntemleri nedir ? Nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda bilgileri sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak Kansızlığınız varmı yokmu bir doktor kontrolünde buna baktırmanızı öneririz.  Ve bunun yanı sıra vitamin değerlerine baktırmanızda sizin faydadıza olacaktır. Kansızlık ile ne alakası var diye soracak olursanız eğer; saçlarımı kan ile beslendiğinden bu bizim için çok önemlidir.ince-telli-saclar

 

Peki Saçlarımızın kökleri neden sayıflar:  Aslında bu sorumuza bir çok cevap ile yanıt vermemiz mümkün. Bunların başlıca sebeplerinden biri kullanmış olduğumuz Şampuan ve saç bakım ürünleridir. Her ne kadar doğal gibi görünsede aslında kimyasal maddeler ile karışık olduğundan saçlarımızı yakarak saç köklerinin zayıf kalmasına gelişememesine neden olmaktadır.

Zayıf ve İnce Saçları Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı
İşte makalemizin en önemli kısmına geldik. Öncelikle herzaman şunu belirtmek istemiştirim. Doğal olan ürünleri kullanmak sağlımız açısından herzaman faydalıdır. Doğal ürünler derken saçlarımız için ne tür bir doğal formül vardır ? Tabiki bunun için aşağıdaki vermiş olduğumuz formülü kullanabilirsiniz.

1. Kalendula, papatya vb. karışımı – kepeklerden arındırır ve saç köklerini güçlendirir.
Kalendula – 2 yemek kaşığı
Papatya – 2 yemek kaşığı
Lavanta Çiçeği – 1 yemek kaşığı
Kekik Otu – yarım yemek kaşığı

Bitkilerin üzerine 1.5 litre kaynar su ekleyin,daha sonra üzerini kapatıp 20 dakika demlemeye bırakın. Saçlarınızı bu karışımla yıkayın ( ılık olmasına dikkat edin ). Bu karışım açık renkli saçlar için uygundur. Saçları kepekten arındırır ve saç köklerini güçlendirir.


8 Comments

  1. Aysegül
    • Aysegül
  2. Esra
  3. Nuket
  4. Nihan
  5. Efsun

Hadi Yorumunu Yaz Dostum!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.